W związku z tym, że zbliża się koniec stycznia chciałabym zrobić krótkie podsumowanie. Miałam zamiar dużo wcześniej umieścić takie podsumowanie, jednak okazało się, że styczeń był (i jest) bardzo zwariowanym miesiącem. Wydaje mi się, że mimo wszystko nie jest jeszcze za późno na takie podsumowanie, dlatego zapraszam Was na najczęściej czytane teksty w 2019 roku.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE TEKSTY W 2019
Zacznijmy może od tego, że w 2019 na Uważniej.pl pojawiły się 43 artykuły. Oczywiście mogłoby być ich więcej jednak stawiam raczej na jakość, niż na ilość. Przez ubiegły rok na blogu pojawiały się teksty związane z taką tematyką jak: rozwój dziecka, psychologia rodziny, rozwój osobisty. Starałam się również poruszać tematy i zagadnienia, które powinny być ważne dla każdego człowieka. Podejmowałam próby odchodzenia od utartych schematów i opierania się na krzywdzących stereotypach. Czy mi się to udało? Oto powinnam zapytać się Was.
Oto zestawienie 5 najczęściej czytanych tekstów w 2019 roku.
MIEJSCE 1
Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa powstał tekst, w którym w ramach edukacji psychologicznej piszę o tym, czym jest zespół Downa, z czego wynika i jakie są cechy charakterystyczne dla osób dotkniętych zaburzeniem.
MIEJSCE 2
Rozwój emocjonalny dziecka jest bardzo złożony i zależny od kilku czynników. W tym artykule, krok po kroku przeprowadzam rodzica przez rozwój emocjonalny dziecka koncentrując się na najważniejszych aspektach.
MIEJSCE 3
Mój pierwszy patronat, który objęłam nad cyklem Anki Mrówczyńskiej „Młody bóg z pętlą na szyi”. Jest to trzyczęściowa autobiograficzna historia kobiety cierpiącej z powodu zaburzenia borderline, czyli zaburzenia z pogranicza osobowości. Historia autorki opisana jest w trzech częściach:
- pierwsza to dziennik z pobytu w szpitalu psychiatrycznym,
- druga to zapis terapii indywidualnej,
- trzecia to pogłębienie wiedzy na temat autorki.
MIEJSCE 4
Świat dziecięcych emocji jest bardzo złożony. Jakby nie było są podstawowym elementem w tworzeniu różnych relacji, nie tylko pomiędzy rodzicami a dzieckiem. W tym tekście przybliżyłam charakterystyczne cechy dziecięcych emocji.
MIEJSCE 5
W minionym roku, w październiku ruszyłam ze swoją pierwszą kampanią społeczną pod nazwą #RÓWNOWAŻĘ. Była ona skoncentrowana wokół higieny umysłu, dbania o siebie i byciu dla siebie dobrym. Kampania została przez Was bardzo miło przyjęta i wiele osób się w nią zaangażowało. Przez cały październik były publikowane teksty związane z dbaniem o siebie i higieną umysłu. W tym roku również mam zamiar ogłosić październik miesiącem dbania o higienę umysłu – jeżeli chciałabyś wziąć w niej udział, możesz już teraz wysłać do mnie wiadomość na kontakt@uwazniej.pl .
KIEDY NAJCZĘŚCIEJ WYSYŁAŁYŚCIE WIADOMOŚCI?
Jednak muszę przyznać, że najczęściej czytane przez Was teksty z ubiegłego roku nie powodowały, że właśnie wtedy najczęściej dostawałam od Was wiadomości prywatne. Gdybym miała wymienić teksty, po których najczęściej pisałyście do mnie, to wymieniłabym trzy poniższe teksty.
Mam nadzieję, że dzięki takiemu podsumowaniu 2019 roku będziecie mogły przeczytać teksty, które być może z jakiegoś powodu ominęłyście. Z każdego z nich możecie wziąć to, co jest dla Was ważne, potrzebne lub użyteczne. Chciałabym jednak, żebyście pamiętały o tym, że jeżeli uznacie, że tekst, który właśnie przeczytałyście na blogu jest ważny pod jakimkolwiek względem – to udostępnijcie go w swoich mediach społecznościowych. Dzięki takim udostępnieniom teksty np. szerzące świadomość z zakresu zespołu Downa dotrą do większej ilości osób.
Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że wokół Uważniej.pl udało mi się zebrać w 2019 roku grupę świadomych i uważnych kobiet, które chcą dbać o siebie i żyć świadomie. To dobrze, że jesteście – bo bez Was nie byłoby tego miejsca.
Przy okazji, kończąc już powoli niniejszy wpis, chciałam przypomnieć o inicjatywie Uważny Rok, której celem jest przede wszystkim inspirowanie do uważnego, świadomego życia i dbania o siebie oraz swoje zdrowie psychiczne na co dzień. Co miesiąc w ramach tej inicjatywy opublikuję swoje propozycje związane z tym jak można zadbać o siebie na co dzień. Oprócz tego, zamieszczać będę również karty/plansze, które będziecie mogły pobrać i dzielić się swoimi pomysłami oraz sposobami na zadbanie o swoje zdrowie psychiczne.
Do napisania!