#RÓWNOWAŻĘ, czyli październik miesiącem dbania o higienę psychiczną

548 views

Już niedługo październik, w którym postanowiłam rozpocząć swój pierwszy taki projekt. Jest to #RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu. Tym samym chciałabym ogłosić październik miesiącem dbania o higienę psychiczną. Jednak zanim skończy się wrzesień i na dobre rozpocznie się #RÓWNOWAŻĘ, opowiem Wam o kilku sprawach. O tym, skąd powstał pomysł na ten projekt? dlaczego kampania ma miejsce właśnie w październiku? I kto, razem ze mną będzie brał udział w kampanii?

#RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu

Inspiracją do stworzenia inicjatywy, która będzie szerzyć świadomość społeczeństwa z zakresu higieny umysłu była na pewien sposób moja codzienność. A raczej okres, w którym notorycznie nie miałam czasu dla siebie. Z miesiąca na miesiąc przekładam czas, w którym miałam po prostu odpocząć, wyspać się i zrobić po prostu coś dla siebie. Oczywiście w końcu nadszedł już ten moment, że zadbałam o siebie, o swój umysł i wewnętrzną równowagę. Jednak wiedziałam, że muszę coś zmienić w swojej codzienności, aby równoważyć to wszystko, co dzieje się wokół mnie na co dzień.

Skąd wzięła się nazwa #RÓWNOWAŻĘ ?

Właśnie od równoważenia tego, co dzieje się wokół i utrzymywania takiego wewnętrznego balansu. W końcu każdy doświadcza wielu trudnych sytuacji, traumatycznych zdarzeń, czy też problemów, które początkowo spędzają sen z powiek. W takich sytuacjach (i nie tylko) powinno się zadbać po prostu o siebie, wyznaczać swoje granice, znaleźć sposób na poradzenie sobie z trudnymi emocjami i być dla siebie po prostu dobrym.

Najpierw powstała nazwa #RÓWNOWAŻĘ, a potem olśniło mnie! Przecież moim słowem (One Little Word) na 2019 rok jest równowaga. I wszystko złożyło się w jedną całość, a co za tym idzie – nabrało dla mnie jeszcze większego znaczenia.

Dlaczego październik został miesiącem tej kampanii ?

Początkowo myślałam, że kampania będzie we wrześniu i będzie trwała nie miesiąc, a zaledwie siedem dni. Jednak przecież w pierwszej połowie października (10.10) jest bardzo ważny dzień – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dlatego doszłam do wniosku, że październik będzie idealnym miesiącem, aby opowiadać o higienie psychicznej.

12 wyjątkowych kobiet = 12 wyjątkowych tekstów

Do projektu zaprosiłam dwanaście kobiet, które w październiku będą opowiadały o higienie psychicznej, dbaniu o siebie, wyznaczaniu granic, i nie tylko. Kto opublikuje teksty w ramach #RÓWNOWAŻĘ ?


W przyszłym tygodniu rusza #RÓWNOWAŻĘ i bardzo cieszę się, że wokół kampanii udało mi się zebrać wyjątkowe osoby posiadające różne doświadczenia. Myślę, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, przede wszystkim po to, aby każdy na co dzień pamiętać o tym, że jest się ważnym.

To jak? Jesteście z nami w październiku?


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ