Podsumowanie #Równoważę

304 views

Jest już początek listopada, więc nadeszła już najwyższa pora na podsumowanie #Równoważę – Kampanii Społecznej Higieny Umysłu.

Od samego początku, jeszcze zanim rozpoczęła się Kampania mówiłam, że wokół całego wydarzenia udało mi się zebrać dwanaście wyjątkowych kobiet. I tak właśnie było. Teksty, które pojawiały się w każdy wtorek, czwartek i sobotę października opowiadały jakąś historię. Dlatego z tego miejsca chciałabym podziękować każdej z Was: Dagmarze, Paulinie, Oli, Asi, Kasi, Kindze, Ewelinie, Magdzie, Ani, Agnieszce, Basi i Ewie.

Dziękuję Wam za odwagę, otwartość i chęć podzielenia się zarówno swoimi przemyśleniami, jak i historiami, które często były trudne. Za to, że tak bardzo zaangażowałyście się w całą inicjatywę i opowiadałyście o tym, jak dbać o siebie i być dla siebie dobrym w różnych sytuacjach w życiu.

PODSUMOWANIE #RÓWNOWAŻĘ

Pomiędzy tekstami osób zaproszonych do Kampanii, pojawiały się również treści związane ze zdrowiem psychicznym na Uważniej.pl. Łącznie, w trakcie trwania #RÓWNOWAŻĘ pojawiło się 16 publikacji poświęconych ogólnej tematyce higieny umysłu i zdrowia psychicznego. Poruszone zostały najróżniejsze tematy: zarówno te związane z dbaniem o siebie na co dzień, jak i również te trudniejsze, dotyczące trudnych oraz traumatycznych zdarzeń, których każdy doświadcza w swoim życiu.

Jeżeli masz trochę czasu – gorąco zachęcam Cię do tego, abyś przeczytała każdy tekst, jaki pojawił się w trakcie trwania #Równoważę; i z każdego zabrała dla siebie to, co jest dla Ciebie ważne,potrzebne lub przydatne.

CZY ZROBIŁABYM COŚ INACZEJ?

Skoro jest to podsumowanie #Równoważę, to nie mogłam pominąć tego pytania. O ile w trakcie trwania całej Kampanii pojawiły się problemy, na które nie koniecznie miałam jakiś wpływ i obecnie, pewne rzeczy organizacyjne zaplanowałabym trochę inaczej – to jestem zadowolona z przebiegu całej inicjatywy. W projekcie wzięły udział osoby, które bardzo zaangażowały się w cały proces.

GRUPA RÓWNOWAŻĘ CODZIENNOŚĆ

Pod koniec trwania całej Kampanii (być może trochę za późno) powstała grupa na Facebook’u: Równoważę codzienność – Grupa Uważniej.pl. I jest to miejsce dla każdego, kto tylko chciałby podzielić się swoimi sprawdzonymi sposobami na zadbanie o siebie w codzienności, radzenie sobie ze stresem, itp. Jednak to nie wszystko – grupa ma być także miejscem wzajemnego wsparcia.

KONKURS #RÓWNOWAŻĘ NA INSTAGRAMIE

W trakcie trwania całej Kampanii trwał na Instagramie konkurs, w ramach którego mogliście wrzucać zdjęcia z #równoważę i opisać jak dbacie o siebie w codzienności. Autorki zdjęć, które wybrałam otrzymają jedną z trzech książek-niespodzianek.

Autorkom poniższych zdjęć gratuluję i czekam na email pod adresem kontakt@uwazniej.pl.


Uważam, że akcja związana z zadbaniem o swoją higienę umysłu – była bardzo potrzebna. A wszystko oczywiście po to, aby przypomnieć sobie o tym, że przyjaźń z samym sobą i dbanie o siebie jest ważne. Dziękuję wszystkim za komentarze i wiadomości prywatne związane z powstaniem #Równoważę, umocniły mnie w przekonaniu jak bardzo ważne jest przypominanie o tym, aby dbać o siebie na co dzień i być po prostu dla siebie dobrym. Wiem, że nie była to akcja jednorazowa i na pewno będzie druga edycja #Równoważę. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem.

A Ty co myślisz o całej Kampanii #Równoważę?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ