Dbasz o siebie? #RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu

Kamila A. Paszelke | Uważniej.pl
413 views

To właśnie dziś rusza #RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu. Bardzo cieszę się z tego powodu, ponieważ dzięki tej inicjatywie przez cały październik będziemy opowiadać o tym, dlaczego dbanie o higienę umysłu jest ważne.


Dbamy o swoich bliskich. Tych najbliższych naszemu sercu. Dzieci, współmałżonków i partnerów, rodziców. Staramy się dbać o nich najlepiej, jak tylko potrafimy.

Dbamy o swoje zdrowie. Z mniejszą lub większą dokładnością pamiętamy o badaniach profilaktycznych. Staramy się zdrowo odżywiać i w miarę regularnie uprawiać jakąś aktywność fizyczną.

Dbamy o mieszkanie/dom. Wycieramy kurze, myjemy podłogi, sprzątamy w zakamarkach szaf starając się, aby w domu był porządek.

HIGIENA PSYCHICZNA

Można powiedzieć, że dbamy o wszystko i wszystkich wokół, zapominając przy tym wszystkim, aby zadbać o swoją psychikę. A przecież higiena psychiczna jest bardzo ważna, abyśmy mogli normalnie funkcjonować, czerpać radość z różnych rzeczy, podążać za samym sobą i bliskimi.

Wiem o tym, że zadbanie o siebie bywa trudne. Często człowiek musi zmierzyć się z utartymi schematami i zakorzenionymi przekonaniami. Czasami po prostu trudno jest postawić granicę w sytuacji, kiedy mamy wpływ na to, czego doświadczamy w codzienności. Niestety niejednokrotnie stawianie granic m.in w tym, jak traktują nas inni ludzie, wiąże się bezpośrednio z wewnętrzną walką.

 

“Bez dobrego samopoczucia życie nie jest życiem. „

Francois Rabelai

#RÓWNOWAŻĘ CODZIENNOŚĆ

W swojej codzienności wielokrotnie przekonałam się, że zachowanie wewnętrznej równowagi daje mi ogromny komfort psychiczny. Z tego powodu na co dzień staram się po prostu słuchać siebie oraz swojej intuicji. Prawda jest taka, że w życie każdego człowieka wpisane jest doświadczanie trudnych emocji, sytuacji które często spędzają sen z powiek, czy też chwil, kiedy po prostu mamy wszystkiego dość. To właśnie z tego powodu dobrze jest pamiętać o tym, aby być po prostu dla siebie dobrym: zadbać o siebie, swoją wewnętrzną równowagę, samopoczucie i swój umysł.

#RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu

Jak już wiesz, w ramach profilaktyki higieny umysłu postanowiłam ogłosić październik miesiącem dbania o siebie. Chciałabym, aby był to czas odnajdywania wewnętrznej równowagi, stawiania granic oraz szukania sposobów, aby po prostu czuć się lepiej. W ten sposób chciałabym po prostu przypomnieć o tym, jak bardzo ważne jest zadbanie o swoją psychikę i świadome równoważenie tego, czego doświadczamy na co dzień.

#RÓWNOWAŻĘ - Kampania Społeczna Higieny Umysłu

Przez cały październik – w każdy wtorek, czwartek i sobotę publikowane będą teksty związane z higieną umysłu. Do całego projektu zaprosiłam dwanaście kobiet, które opowiedzą Wam o tym, jak dbają o siebie. Mam nadzieję, że ich historie pokażą Wam, jak można być dla siebie dobrym, jak zadbać o siebie w trudnych sytuacjach, jak stawiać granice.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi publikacjami pojawiającymi się w ramach #RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu – wystarczy, że polubisz Uważniej na Facebooku oraz Instagramie. Tam na bieżąco będą pojawiały się aktualności związane z Kampanią.

A Ty jak równoważysz swoją codzienność?
Podziel się swoimi sposobami na Instagramie i wygraj książkę

Sposobów, aby zadbać o siebie – jest wiele. W zasadzie mogę powiedzieć, że ile osób – tyle sposobów, aby zadbać o swoją psychikę. Jestem bardzo ciekawa tego, jak Ty równoważysz swoją codzienność. W jaki sposób radzisz sobie z doświadczaniem trudnych emocji, tj. złości, zazdrości, strachu? Co robisz, aby poczuć się po prostu lepiej? Co powoduje, że odzyskujesz wewnętrzną równowagę?

Podziel się swoim sposobem na równoważenie codzienności na Instagramie używając hasztagu #RÓWNOWAŻĘ i wygraj książkę-niespodziankę.

Regulamin znajdziesz tutaj.

#RÓWNOWAŻĘ – Kampania Społeczna Higieny Umysłu będzie trwała przez cały październik – w tym czasie zamieść swoje zdjęcie z hasztagiem #RÓWNOWAŻĘ. Na koniec trwania Kampanii wybiorę trzy najciekawsze zdjęcia – do ich autorów trafią nagrody książkowe.


Przez najbliższy miesiąc w ramach #RÓWNOWAŻĘ będę promować wraz z Uczestniczkami Kampanii dbanie o higienę psychiczną. Jeśli tylko chcesz, możesz przyłączyć się do nas udostępniając w social media grafiki oraz publikacje, które będą pojawiać się w ramach Kampnii.

To jak, jesteś z nami? Jeśli tak – to udostępnij ten wpis, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, że należy dbać o higienę umysłu i być dla siebie dobrym.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ