Uważny Sierpień | Zainspiruj się i żyj uważniej każdego dnia

299 views

Lipiec już dawno za nami, dlatego przyszła najwyższa pora na Uważny Sierpień. Tym razem chciałabym Cię zachęcić do dbania o siebie w relacjach międzyludzkich i przyjrzeniu się emocjom, które się w związku z tym pojawiają u Ciebie.

RELACJE MIĘDZYLUDZKIE

Mówiąc o relacjach międzyludzkich warto jest pamiętać o jednej kluczowej i bardzo istotnej sprawie. O tym, że nie wszyscy muszą nas lubić i my nie musimy lubić wszystkich. Dobrze jest przypominać sobie o tym co jakiś czas, zwłaszcza wtedy, gdy nie czujemy się dobrze w jakiejś relacji. W końcu są rzeczy, na które nie musimy się godzić.

W trakcie trwania kampanii #Równoważę w ubiegłym roku – w październiku – opublikowałam na blogu artykuł poświęcony tematyce toksycznych relacji. I właśnie dziś, przy okazji Uważnego Sierpnia chciałabym Cię do niego odesłać. Opowiadam w nim m.in. o 25 toksycznych zachowaniach oraz o tym, co można zrobić, gdy już się znajdziemy w takiej relacji. Najistotniejsze jednak w relacjach z osobą, która ma toksyczne zachowanie jest uświadomienie i dostrzeżenie tego problemu.

UWAŻNY SIERPIEŃ

Relacje z drugim człowiekiem stanowią bardzo ważny element w życiu każdego człowieka, dlatego warto zastanowić się, czy przypadkiem ktoś z najbliższego otoczenia nie przejawia toksycznych zachowań. Dlatego w najbliższych tygodniach chciałabym zachęcić Was do tego, abyście zastanowili się nad tym, jak wyglądają Wasze relacje. Czy są one dla Ciebie ważne? Jak się czujesz przebywając z daną osobą ? Czy chcesz dalej utrzymywać tą relację?

KARTA INSPIRACJI + KARTA PRACY DO POBRANIA

Poniżej, klikając w przycisk zamieszczony pod grafiką z inspiracjami na najbliższe tygodnie, możecie pobrać i wydrukować dwie karty: kartę inspiracji oraz kartę pracy. Tym razem dodatkowo w pliku do pobrania znajduje się lista toksycznych zachowań oraz lista rzeczy, które można zrobić, gdy relacja z drugim człowiekiem jest toksyczna. Mam nadzieję, że weźmiesz z tych inspiracji to, czego potrzebujesz na chwilę obecną i będzie po prostu dla Ciebie przydatne.


Uważny Sierpień jest częścią Uważnego Roku, którego celem jest inspirowanie do dbania o siebie na każdej płaszczyźnie. To również dbanie o siebie w relacjach z ludźmi i wyznaczanie granic. Pamiętaj o tym, że w każdym momencie możesz zainspirować się propozycjami z poprzednich miesięcy, które możesz znaleźć tutaj.

Uważnego sierpnia!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ