Uważny Wrzesień – wyzwanie rozwojowe Uważny Rok

61 views

Pierwszego września do osób zapisanych na wyzwanie Uważny Rok rozesłałam zeszyt ćwiczeń Uważny Sierpień. I choć minął już prawie tydzień od tego czasu, to dopiero teraz mam chwilę, by opowiedzieć o temacie wrześniowym. To już trzeci zeszyt poświęcony tematyce relacji. Do tej pory opowiadałam o asertywności i granicach psychologicznych, które w dużej mierze odpowiedzialne są za zdrowe relacje.

Jakie będą Twoje korzyści z udziału w wyzwaniu?

  • Poszerzysz swoją samoświadomość i poznasz siebie na nowo.
  • Nauczysz się dostrzegać swoje potrzeby, nie tylko cudze.
  • Poznasz swoje granice psychologiczne i nauczysz się je wyznaczać.
  • Popracujesz nad poczuciem swojej wartości.
  • Zaczniesz dbać o siebie na co dzień i w relacjach z innymi.

Zdrowe relacje

Wyznacznikiem zdrowych relacji jest to, czy obydwie strony znajdują przestrzeń zarówno na asertywność, jak i na wyznaczanie oraz szanowanie granic psychologicznych. Uważam, że jest to filar zdrowej relacji pomiędzy ludźmi. Jednak jak wiadomo – relacje bywają różne. Dlatego poruszam również trudny temat, jakim są toksyczne relacje. Czasami trudno jest dostrzec, że niektóre zachowania są krzywdzące dla jednej ze stron.

We wrześniu chciałabym Cię zaprosić do tego, żebyś przyjrzała się swoim relacjom z innymi osobami. Dzięki pytaniom, które dla Ciebie przygotowałam, będziesz mogła zastanowić się nad tym, jak wyglądają relacje w Twoim życiu: co w nich jest dla Ciebie ważne, czy jest coś, co chciałabyś w nich zmienić. Zachęcam również do refleksji związanej z toksycznymi zachowaniami i zastanowieniem się, czy występują one w jakiejś relacji.

Co znajdziesz w Uważnym Wrześniu?

  • Dowiesz się czym są zdrowe relacje.
  • Poznasz przykłady toksycznych zachowań.
  • Dzięki ćwiczeniom poszerzysz swoją samoświadomość z zakresu tworzenia relacji.
  • Znajdziesz dwa cytaty/afirmacje, które możesz wykorzystać jako plakaty.
  • Listę zadań na sierpień.

Nie bierzesz udziału w wyzwaniu rozwojowym Uważny Rok? Nic straconego. Możesz do niego dołączyć w każdym momencie. Wystarczy, że zapiszesz się na newsletter Uważny Rok i otrzymasz dostęp do wszystkich zeszytów ćwiczeń, jakie pojawiły się do tej pory.

Pamiętaj o tym, że udział w wyzwaniu jest bezpłatny i możesz z niego zrezygnować w każdej chwili.


Jesteś ekspertką od swojego życia. Masz duży wpływ na to, jak będzie ono wyglądać. Jeżeli chciałabyś zrobić coś dobrego dla siebie – możesz dołączyć do wyzwania i zadbać o swój rozwój. W ten sposób będziesz szerzyć swoją samoświadomość i miała możliwość zmienienia swojego życia ma lepsze.

Wyzwanie Uważny Rok powstało po to, aby pomóc Ci w dbaniu o siebie na co dzień, inspirować Cię do świadomego i uważnego życia, a także pokazać, co możesz zrobić, aby dbać o swoją higienę psychiczną.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ