Uważny Czerwiec – wyzwanie rozwojowe Uważny Rok

107 views

Uważny Czerwiec to ostatni miesiąc wyzwania rozwojowego Uważny Rok, który będzie poświęcony emocjom (Uważny Kwiecień, Uważny Maj). Podstawowym celem wyzwania jest szeroko pojęty rozwój osobisty, skoncentrowany wokół samoświadomości i dbania o siebie na różnych płaszczyznach. Poprzednio tematem przewodnim było rozpoznawanie emocji, a tym razem skoncentrowałam się na procesie ich regulacji. Jednak najpierw o korzyściach, jakie wyniesiesz z udziału w wyzwaniu Uważny Rok:

 • Poszerzysz swoją samoświadomość i odkryjesz siebie na nowo.
 • Nauczysz się dostrzegać swoje własne potrzeby, nie tylko cudze.
 • Poznasz swoje granice psychologiczne i będziesz wiedzieć, jak je wyznaczać.
 • Nauczysz się nazywać swoje emocje i odkrywać potrzeby, które się pod nimi kryją.
 • Popracujesz nad poczuciem własnej wartości.
 • Zmienisz swoje życie na lepsze.
rozwój osobisty

Regulacja emocji

Na co dzień każdy doświadcza różnych emocji. Niektóre z nich są łatwiejsze i przyjemniejsze w przeżywaniu, a inne – trudniejsze i mniej komfortowe. To właśnie wokół tych trudniejszych emocji pojawia się zazwyczaj problem. Polega on na tym, że czasami trudno jest zarówno nazwać emocje, jak i pozwolić sobie na ich przeżywanie. Z jakiego powodu jest to ważne? Ponieważ ma to istotny wpływ na proces regulacji emocji.

Regulacja emocji są to działania zaradcze, których celem jest utrzymanie optymalnego poziomu intensywności emocji/odczuć. Pierwsze moje skojarzenia dotyczące regulacji emocji związane są z termostatem, który dba o odpowiednią „temperaturę” emocji w taki sposób, aby była ona akceptowana. Wszelkie działania związane z regulacją intensywności emocji są po to, żeby lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach.

Uważny Czerwiec – Twój sposób na rozwój osobisty

W czerwcu chciałabym Cię zaprosić do pracy związanej z regulowaniem emocji, dzięki której po raz kolejny będziesz bliżej siebie. W związku z tym jednocześnie będziesz szerzyć swoją samoświadomość oraz przygotujesz własne schematy radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Rozwijanie umiejętności związanych z przeżywaniem emocji pomoże Ci nie tylko lepiej sobie z nimi radzić, ale także łatwiej będziesz podejmować decyzje. Pracując nad swoimi emocjami poznajesz lepiej swoje własne potrzeby, wartości i granice, dzięki czemu pracujesz również nad poczuciem własnej wartości.

Co znajdziesz w Uważnym Czerwcu?

 • Odpowiedzi na pytania związane z regulacją emocji, m.in. jakie są skutki braku regulacji emocji.
 • Ćwiczenia pomagające w stworzeniu swojej własnej listy sposobów radzenia sobie z emocjami.
 • Zadanie wspomagające praktykowanie wdzięczności i uważności na co dzień.
 • Dwa cytaty, które możesz wydrukować i wykorzystać jako plakaty.
 • Listę zadań na czerwiec.

Pamiętaj o tym, że to Ty jesteś ekspertką od swojego życia. Masz duży wpływ na to, jak będzie ono wyglądać. Jeżeli chciałabyś zrobić coś dobrego dla siebie – dołącz do wyzwania. Wykonując zadania, które przygotowałam będziesz szerzyć swoją samoświadomość, poznasz swoje emocje i potrzeby, a dzięki temu będziesz mogła zmienić swoje życie ma lepsze.


Wyzwanie Uważny Rok powstało po to, aby pomóc Ci w dbaniu o siebie na co dzień, inspirować Cię do świadomego i uważnego życia, a także pokazać, co możesz zrobić, aby dbać o swoją higienę psychiczną.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ