Uważny maj – żyj świadomie!

184 views

Majówka za nami, więc najwyższa pora zastanowić się nad tym, jak zadbać o siebie i zdrowie psychiczne w najbliższych tygodniach. Cieszę się bardzo z tego powodu, że w zasadzie coraz więcej mówi się o tym, jak bardzo ważną rolę pełni higiena umysłu w naszym życiu na co dzień. Dlatego nie przedłużając zapraszam Cię po garść inspiracji na Uważny Maj.

Jeżeli jesteś ze mną dłużej – to wiesz, że seria Uważny Rok ma inspirować i przede wszystkim przypominać o tym, że dbanie o siebie na co dzień jest bardzo ważne. Ma to ogromny wpływ na samopoczucie, zadowolenie, a także lepsze poznawanie siebie. Świadomość swoich własnych emocji jest kluczowym elementem do tego, aby żyło nam się po prostu łatwiej.

Uważny Maj

Dzisiaj będzie trochę prywatnie, ponieważ maj to dla mnie bardzo wyjątkowy miesiąc. Sześć lat temu (!) w ostatnią sobotę miesiąca złożyłam przysięgę małżeńską i zostałam Żoną swojego Męża. Dlatego postanowiłam, że maj będzie miesiącem dbania nie tylko o siebie, ale również o relacje z innymi, nie koniecznie z drugą połówką. Z rodzeństwem. Rodzicami. Dziećmi. Znajomymi. Z kimkolwiek.

Być może dla Ciebie będzie również to dobry moment, aby nie tylko zadbać o relacje z innymi. Bardzo ważnym i jednocześnie trudnym tematem związanym z relacjami – są toksyczne relacje. Niestety spotyka się takie osoby w swoim otoczeniu i każdy może to zupełnie inaczej odbierać. To o czym warto w takich sytuacjach pamiętać to stawianie i pilnowanie swoich granic.

KARTA INSPIRACJI I KARTA PRACY DO POBRANIA

W maju chciałabym zainspirować Cię do dbania o relacje z innymi. Przyjrzenia się temu, jak wyglądają Twoje relacje. Odnalezienia tego, co dostrzegasz w danej więzi, co doceniasz, co chciałabyś zmienić. Czy chcesz utrzymywać relacje ze wszystkimi? Czasami jedynym wyjściem na toksyczne relacje jest zerwanie kontaktu, bywa to, co prawda bardzo trudne i złożone.Życzę Ci, abyś w maju pozostała sobą. Nie zmieniaj się jeśli tego nie potrzebujesz. Bądź blisko siebie i swoich relacji. Przyjrzyj się swoim emocjom. Nazwij je. Pozwól sobie na odczuwanie tych trudnych emocji i zastanów się, skąd one się biorą.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ