Uważny Czerwiec – żyj świadomie!

145 views

Czerwiec nieustannie od kilku lat kojarzy mi się z ciepłymi dniami, truskawkami i smakiem rzodkiewek, wyrwanych z przydomowego ogródka. Są to proste i przykładowe rzeczy, które pomagają mi praktykować wdzięczność każdego dnia. Być może dlatego, że tegoroczny czerwiec jest zupełnie inny niż w poprzednich latach, potrafię jeszcze bardziej docenić to, co dzieje się wokół mnie – dlatego chciałabym, aby Uważny Czerwiec skoncentrował się wokół wdzięczności.

WDZIĘCZNOŚĆ

Częste praktykowanie wdzięczności wywiera bardzo duży wpływ na różne aspekty życia, m.in. na poczucie szczęścia, relacje z innymi oraz zdrowie. Można być wdzięcznym za różne rzeczy lub sytuacje, większe lub mniejsze wydarzenia w życiu, wyjątkowe chwile, osoby, czy też zwierzęta. To, za co będziesz wdzięczny zależne jest tylko od Ciebie.

Można powiedzieć, że wdzięczność to inaczej docenienie tego, co dzieje się w naszym codziennym życiu. Jak się okazuje – wcale nie muszą to być bardzo spektakularne wydarzenia, ponieważ to właśnie docenienie tych małych drobnych przeżyć jest najważniejsze.

Szczęście nie polega na tym,
jak wiele masz, ale na posiadaniu
wdzięcznego serca za to, co masz.

l. watkins

UWAŻNY CZERWIEC

W czerwcu chciałabym zainspirować Cię do praktykowania wdzięczności. Przyjrzenia i odnalezienia zarówno w sobie, jak i swoim otoczeniu zmian/sytuacji/rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Pamiętaj tylko o tym, że poczucie takiej prawdziwej i szczerej wdzięczności bywa czasami trudne, dlatego dobrze jest dać sobie czas. Zamiast zmuszać się do tego – lepiej zadać sobie proste pytanie:

Za co jestem wdzięczna w tym dzisiejszym dniu/ tygodniu / miesiącu?

Aby przejść do działania i praktykowania wdzięczności możesz wziąć zwykłą kartkę/notes, albo skorzystać z pustej karty pracy, którą możesz pobrać poniżej. I przynajmniej raz w tygodniu postaraj się znaleźć czas dla siebie (np. w niedzielę), aby zadać sobie powyższe pytanie.

KARTA INSPIRACJI I KARTA PRACY DO POBRANIA

Zastanów się nad tym, czego doświadczyłaś w ostatnim czasie. Czy jest coś, za co jesteś wdzięczna? A być może jest coś, czego nie dostrzegasz? Praktykując wdzięczność nie zapomnij o siebie – zastanów się za jakie umiejętności lub talenty jesteś sobie wdzięczna?

Uważnego czerwca!

P.s. Jeżeli nie wiesz o co chodzi zapraszam Cię do przeczytania wpisu o Uważnym Roku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ