Uważny marzec – żyj świadomie!

186 views

Za nami kolejny miesiąc trwania inicjatywy Uważny Rok. Jej ideą jest inspirowanie do dbania o higienę psychiczną oraz dążenie do świadomego i uważnego stylu życia. Aby zadbać o siebie w najbliższych tygodniach, już za chwilę zaproszę Cię do pobrania planszy Uważny marzec, w której znajdziesz garść marcowych inspiracji.

Bardzo cieszę się z tego powodu, że z tak dużym entuzjazmem i otwartością odebrałyście ideę całego projektu. Mam nadzieję, że pokazując sobie na wzajem, sposoby jak zadbać o siebie w codzienności – będziemy wzajemnie inspirować się i szukać chwili dla siebie. Chodzi po prostu oto, aby być dla siebie dobrym.

Uważny marzec – żyj świadomie!

W tym miesiącu chciałabym Was zaprosić do pracy nad swoimi potrzebami; zastanowienia się nad tym, co jest dla Was w porządku lub co chciałybyście zmienić. Wykorzystajcie aurę za oknem i zróbcie wiosenne porządki; i nie mam tutaj bezpośrednio na myśli porządku w domu, tylko porządku w swoich myślach. Chociaż muszę przyznać, że z własnego doświadczeniem wiem, jak bardzo może pomóc psychice i ogólnemu samopoczuciu sprzątanie domu. To dobry moment na to, aby wycierając kurze z książek pomyśleć o tym, co zrobić, aby być dla siebie dobrym.

Często w Waszych wiadomościach przewijają się stwierdzenia, że zapominacie o sobie lub tempo życia jest tak szybkie, że po prostu brakuje czasu. Niestety tak to już jest w życiu. Samej zdarza mi się zapominać o sobie, dlatego coraz bardziej skutecznie odpuszczam rzeczy, które nie są ważne. Prawda też jest taka, że trudno z dnia na dzień zmienić swoje podejście. Nagle znaleźć czas i chwilę na złapanie oddechu i pomyślenie o sobie – dlatego mam dla Ciebie jedną wskazówkę.

Jeżeli często zapominasz o sobie, znajdź dla siebie w ciągu dnia 10 minut dla samej siebie. I postaraj się zrobić w tym czasie to, czego potrzebujesz lub na co masz ochotę. Bądź ważna dla samej siebie.

Do napisania!


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ