Uważny marzec – żyj świadomie!

113

Za nami kolejny miesiąc trwania inicjatywy Uważny Rok. Jej ideą jest inspirowanie do dbania o higienę psychiczną oraz dążenie do świadomego i uważnego stylu życia. Aby zadbać o siebie w najbliższych tygodniach, już za chwilę zaproszę Cię do pobrania planszy Uważny marzec, w której znajdziesz garść marcowych inspiracji.

Bardzo cieszę się z tego powodu, że z tak dużym entuzjazmem i otwartością odebrałyście ideę całego projektu. Mam nadzieję, że pokazując sobie na wzajem, sposoby jak zadbać o siebie w codzienności – będziemy wzajemnie inspirować się i szukać chwili dla siebie. Chodzi po prostu oto, aby być dla siebie dobrym.

Uważny marzec – żyj świadomie!

W tym miesiącu chciałabym Was zaprosić do pracy nad swoimi potrzebami; zastanowienia się nad tym, co jest dla Was w porządku lub co chciałybyście zmienić. Wykorzystajcie aurę za oknem i zróbcie wiosenne porządki; i nie mam tutaj bezpośrednio na myśli porządku w domu, tylko porządku w swoich myślach. Chociaż muszę przyznać, że z własnego doświadczeniem wiem, jak bardzo może pomóc psychice i ogólnemu samopoczuciu sprzątanie domu. To dobry moment na to, aby wycierając kurze z książek pomyśleć o tym, co zrobić, aby być dla siebie dobrym.

Często w Waszych wiadomościach przewijają się stwierdzenia, że zapominacie o sobie lub tempo życia jest tak szybkie, że po prostu brakuje czasu. Niestety tak to już jest w życiu. Samej zdarza mi się zapominać o sobie, dlatego coraz bardziej skutecznie odpuszczam rzeczy, które nie są ważne. Prawda też jest taka, że trudno z dnia na dzień zmienić swoje podejście. Nagle znaleźć czas i chwilę na złapanie oddechu i pomyślenie o sobie – dlatego mam dla Ciebie jedną wskazówkę.

Jeżeli często zapominasz o sobie, znajdź dla siebie w ciągu dnia 10 minut dla samej siebie. I postaraj się zrobić w tym czasie to, czego potrzebujesz lub na co masz ochotę. Bądź ważna dla samej siebie.

Do napisania!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Uważniej.pl używa plików cookies (ciasteczek). Więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności. Dopiero po włączeniu ciasteczek strona będzie w pełni funkcjonalna. AKCEPTUJ PRZECZYTAJ

UA-105999560-1