Uważny lipiec – żyj świadomie!

221 views

Właśnie jesteśmy na półmetku Uważnego Roku i nie ukrywam, że ten czas minął dla mnie bardzo szybko. Z miesiąca na miesiąc zostawiałam w poszczególnych wpisach pomysły na to, aby zainspirować Cię do bardziej uważnego i świadomego życia. Moim celem było (i jest!) przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak bardzo ważne w codziennym życiu jest dbanie o zdrowie psychiczne. Dlatego już po raz siódmy przychodzę z inspiracjami na najbliższe tygodnie – tym razem zapraszam na Uważny Lipiec.

UWAŻNY LIPIEC, CZYLI ZAJRZYJ W SIEBIE

Postaraj się znaleźć sobie spokojną, komfortową oraz bezpieczną przestrzeń i zaledwie 15 minut. Niezależnie od tego jakie będzie to miejsce to dzięki temu będziesz mogła odnaleźć w sobie to, co czujesz i czego potrzebujesz. Bycie dla siebie dobrym to nie tylko zadbanie o siebie od zewnątrz lub kupienie sobie czegoś nowego. Dbanie o siebie to również bycie blisko siebie, stosowanie technik relaksacyjnych w celu odciążenia układu nerwowego oraz poszukanie w sobie odpowiedzi dotyczących tego, co czujemy, czego potrzebujemy, czy też co jest dla nas ważne.

Kwadrans dziennie pozwala również nabrać pewnego rodzaju dystansu do tego, co dzieje się dookoła. To złapanie oddechu, świeżego haustu powietrza, dzięki któremu można odnaleźć wewnętrzny spokój.

KARTA INSPIRACJI + KARTĘ PRACY (DZIENNICZEK EMOCJI)

Po kliknięciu poniższego przycisku możecie pobrać inspiracje na Uważny lipiec oraz Dzienniczek emocji, który pozwoli przyjrzeć się Twoim emocjom. Pamiętaj tylko o tym, aby skoncentrować się na swoich emocjach. Czasami dzieje się tak, że zamiast skoncentrować się na tym, co dzieje się w nas samych przyglądamy się emocjom innych osób.

Ideą Uważnego Roku jest dbanie o siebie w każdym kontekście. To nie tylko znajdowanie czasu dla siebie na drobne przyjemności. To również poznawanie siebie i odnajdywanie odpowiedzi na różne pytania; to życie na własnych zasadach, a nie w zgodzie z oczekiwaniami innych. Mam nadzieję, że weźmiesz z tych inspiracji to, czego potrzebujesz na chwilę obecną. Zawsze możesz się również zainspirować moimi propozycjami z poprzednich miesięcy, które znajdziesz tutaj.


Uważnego lipca!

Skrojonego i dopasowanego do Twoich potrzeb.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ