Cup of Therapy – książka, która przynosi ukojenie

246 views

Dzisiaj jest Światowy Dzień Książki, dlatego to odpowiedni moment na to, aby opowiedzieć o pewnej małej i niepozornej książce. Jej wyjątkowość polega na tym, że urzeka swoją prostotą, a jej czytanie przynosi ukojenie i otulenie czytającemu. O jaką książkę chodzi? O Cup of Therapy – Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym autorstwa Antti Ervasti (psychoterapeuta) i Matti Pikkujämsä (ilustrator).

cup of therapy

Cup of Therapy – Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym

Gdy książka trafiła w moje ręce zaskoczyła mnie bardzo swoim niepozornym wyglądem. Jej niepozorność polega na tym, że trzymając ją w dłoni po raz pierwszy, skojarzyła mi się z książeczką dla dzieci. Jednak to tylko pozory, ponieważ w środku znajduje się 112 porad związanych z samopomocą.

Książka podzielona jest na pięć części, wśród których zawarty jest klasyczny plan dnia: rano, w pracy, po pracy i wieczorem. Dzięki takiemu podziałowi bardzo łatwo jest znaleźć odpowiednią wskazówkę, która będzie pomocna w danym momencie. Wszystko zależne jest od pory dnia i sytuacji, kiedy potrzebuje się wsparcia. Taki podział treści powoduje, że nie trzeba czytać tej książki od pierwszej do ostatniej strony – tylko można ją czytać według własnych potrzeb i sytuacji.

Zadbaj o siebie

Psychoterapeuta – Antti Ervasti – w krótkich poradach opisuje, w jaki sposób można zatroszczyć się o siebie w codziennych, pełnych radości, bardzo bolesnych i wstydliwych sytuacjach. Krótkim poradom towarzyszą proste i piękne ilustracje stworzone przez Matti Pikkujämsä. Rysunki przedstawiają zwierzęta w zwyczajnych sytuacjach, które często znamy z własnego doświadczenia. Dzięki temu łatwiej można zrozumieć swoje emocje, które są nieodłączną częścią codzienności.

W pierwszej kolejności zadbaj o siebie.
Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym.
Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność.
Nie możesz przecież nalać z pustego kubka…

ANTTI ERVASTI

Uważam, że jest to książka pełna empatii skierowanej do siebie. Prostych rozwiązań i pomysłów na to, jak pomóc sobie w danej sytuacji. Co zrobić, aby po prostu poczuć się lepiej. Warto ją mieć w dzisiejszych czasach na półce, aby po nią sięgać wtedy, kiedy będzie potrzebna.

Cup of Therapy – Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym to książka dla każdego, kto interesuje się rozwojem osobistym, dbaniem o siebie i metodami samopomocowymi. To taki plaster w postaci miniporad, dzięki którym można poczuć się lepiej w trudnych i codziennych sytuacjach.


W dzisiejszych czasach dbanie o siebie staje się na pewien sposób koniecznością. Znajdowanie i utrzymanie balansu w życiu staje się niezbędnym elementem, który w znaczący sposób wpływa na samopoczucie i dobrostan psychiczny. Cup of Therapy – Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym to książka, do której warto wracać, by znaleźć w niej ukojenie i sposób na zadbanie o siebie w różnych, codziennych sytuacjach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ