Uważny październik – zainspiruj się i żyj świadomie

Kamila A. Paszelke | Uważniej.pl
185 views

Tydzień temu ruszyło #RÓWNOWAŻĘ – czyli Kampania Społeczna Higieny Umysłu, której celem jest szerzenie świadomości i inspirowanie do dbania o zdrowie psychiczne. W związku z tym, że Kampania będzie trwać przez cały miesiąc, to już we wrześniu ogłosiłam październik miesiącem dbania o higienę psychiczną. Dlatego chciałabym, aby Uważny Październik był skoncentrowany wokół #Równoważę.

Równoważysz codzienność?

W codziennym zabieganiu oraz natłoku zwykłych spraw – czasami trudno jest być blisko siebie, swoich myśli i emocji. Można ulec zatraceniu w szybkim tempie życia i zgubić siebie gdzieś po drodze. Dobrze, gdy po jakimś czasie odkryje się, że codzienność nie powinna polegać na ciągłej pogoni za czymś. Życie w nieustannie szybkim tempie może spowodować, że pojawią się bardzo trudne emocje, takie jak złość lub frustracja.

Bądź blisko siebie po to, aby nazwać swoje potrzeby.

kAMILA PASZELKE | uWAŻNIEJ.PL

Chodzi po prostu oto, aby być dla siebie dobrym. Dbać o siebie w kontekście psychicznym na wielu płaszczyznach swojego życia. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W relacjach z innymi i samą sobą. Być może to najwyższa pora na to, aby stać się ważnym dla siebie. I choć trudne na początku jest znalezienie przestrzeni na bycie bliżej siebie, to warto poszukać kilkunastu minut dla siebie każdego dnia, dla dobra swojego zdrowia psychicznego.

uważny październik

Uważny Październik

Chciałabym, aby Uważny Październik okazał się dla Ciebie miesiącem, w którym zrobisz swój pierwszy krok do tego, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że nie masz na to wpływu. Pamiętaj o tym, że każdego dnia możesz coś zrobić, aby poczuć się lepiej. Jeżeli czujesz, że Twoja codzienność nie do końca jest taka, jakbyś chciała – postaraj się to zmienić. Zastanów się nad tym, co możesz zrobić dla siebie.

Pamiętaj o tym, że jesteś ważna. Każdego dnia – niezależnie od tego, co się dzieje – zasługujesz na szacunek, miłość i zrozumienie. Zadbaj o siebie najlepiej jak potrafisz i bądź dla siebie dobra.

Gdzie są karty inspiracji i pracy?

W październiku zamiast kart, chciałabym abyś przeczytała sobie teksty, które pojawiły się już w ramach Kampanii #RÓWNOWAŻĘ. Niech te teksty będą dla Ciebie inspiracją.

Teksty, które zostały opublikowane do tej pory:

Pamiętaj o tym, że jeżeli chcesz być na bieżąco to zaobserwuj Uważniej.pl na profilu na Facebooku.


Na dbanie o higienę umysłu składa się wiele aspektów codzienności. Codzienne rytuały, takie jak parzenie kawy. Aktywność fizyczna, która pozwala odreagować stresujący dzień. Odpowiednia ilość snu. Chwila dla siebie i swoje zainteresowania. Najwyższa pora, aby być dla siebie dobrym – nie odkładaj tego na potem.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ