Przestań się zamartwiać – J. Godecka

373 views

Z twórczością Joanny Godeckiej spotkałam się po raz pierwszy, przy okazji książki „Nie odkładaj życia na później”. Tym razem sięgnęłam po najnowszą pozycję autorki pt. „Przestań się zamartwiać„, która miała swoją premierę w ostatnich dniach stycznia. Autorka krok po kroku opowiada w swojej książce o tym, jak pracować nad poczuciem lęku i zamartwianiem się.

Przestań się zamartwiać

Lęk oraz zamartwianie się wywiera duży wpływ na człowieka oraz jego funkcjonowanie w codzienności. Przede wszystkim, gdy odczuwa się tak trudne emocje można tracić poczucie bezpieczeństwa, wewnętrzny spokój oraz równowagę emocjonalną. Jednak zamiast tkwić w takiej sytuacji, można wyciągnąć do samego siebie rękę i popracować nad sobą. A zamiast snuć czarne scenariusze, rozmyślać o sytuacjach, które mogą się nie wydarzyć lub po prostu zamartwiać się na zapas – sięgnij po książkę.

Najnowsza książka terapeutki Joanny Godeckiej „Przestań się zamartwiać” to poradnik dla osób, które odczuwają duży niepokój, lęk i zamartwiają się tym, co się dzieje zarówno w ich codzienności, jak i sytuacjami, które jeszcze się nie wydarzyły.

Przestań się zamartwiać Joanna Godecka

Parę słów o książce

To, co cenię sobie zarówno w „Przestań się zamartwiać”, jak i w pozostałej twórczości Joanny Godeckiej, z którą miałam styczność – to praktyczność treści. W książce zawarte są ćwiczenia dzięki czemu czytelnik może na bieżąco pracować nad sobą. Przeczytanie tej książki, daje ogromną możliwość zajrzenia w siebie i podjęcia próby poszukania swojej własnej drogi do wyciszania natrętnych myśli.

„Przestań się zamartwiać” to praktyczna książka dla każdej osoby, którą nadmiernie martwi się w swoim życiu. Jednak warto pamiętać, że samo przeczytanie książki nie spowoduje, że problem zamartwiania się zniknie; lub osoba zamartwiająca się różnymi rzeczami na co dzień – po prostu przestanie to robić. Radzenie sobie z poczuciem lęku to długi proces – w książce można znaleźć listę sprawdzonych ćwiczeń rozluźniających zarówno ciało, jak i umysł; a wśród nich moje ulubione, czyli trening Schulza, który praktykuję sama od wielu lat.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę „Przestań się zamartwiać” Joanny Godeckiej?

  • Przykłady i historie opisane w książce pomagają w odnajdywaniu swojej drogi.
  • Ćwiczenia zamieszczone w książce zachęcają do bieżącego pracowania nad zmianą.
  • Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Muza.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ