#CELEBRUJEMYMIŁOŚĆ, czyli co jest ważne w małżeństwie

2,2K views

Gdy kilka miesięcy temu odkryłam inicjatywę Ewy z Mocem.pl związaną z tygodniem małżeństwa, wiedziałam od razu, że będę chciała dołożyć swoją cegiełkę do całej inicjatywy. Jednak wpisując się w terminarz wpisów, nie miałam pomysłu o czym chciałabym Wam napisać w ramach tegorocznej akcji pod hasłem #celebrujemymiłość.

Dlatego postanowiłam posłuchać swojej intuicji i opowiedzieć Wam o sposobach na celebrowanie miłości na co dzień. To właśnie takie celebrowanie i dbanie o miłość na co dzień ma największe znaczenie, i czasem drobny gest może bardziej ucieszyć niż bukiet kwiatów.

#celebrujemymiłość

#celebrujemymiłość

Zapewne ilu osobom zadałabym pytanie, co oznacza celebrowanie miłości – uzyskałabym pewnie tyle samo różnych odpowiedzi. Niektórzy celebrują ważne momenty w małżeństwie, skoncentrowane wokół rocznic ślubu, itp. Jednak dziś chciałabym zaproponować coś innego… A gdyby tak zacząć celebrować codzienność małżeńską?

Celebrowanie codzienności małżeńskiej

W prostocie i zwykłych codziennych gestach tkwi niesamowita moc. Nie ważne czy będzie to kubek świeżo zaparzonej kawy lub herbaty, odśnieżony samochód, czy jakiś inny prosty gest skierowany do współmałżonka lub współmałżonki. Takie z pozoru zwyczajne chwile i drobne gesty są nie tylko wyrazem miłości, ale również formą celebrowania uczucia pomiędzy małżonkami.

Bycie ze sobą a nie obok siebie

Spędzanie czasu ze sobą na sto procent… Tu i teraz. Niezależnie od tego, czy jest to odcinek ulubionego serialu obejrzany wieczorem, zjedzenie wspólnego posiłku, czy też zwykła, codzienna rozmowa. Warto wtedy, skoncentrować się na trwającej chwili, schować jedną dłoń w drugiej dłoni lub po prostu się przytulić… bez telefonu w dłoni, który jest rozpraszaczem uwagi.

Uważność w rozmowie

Aby usłyszeć to, co mówi do nas druga połówka – trzeba naprawdę uważnie słuchać. Nie nadinterpretować wypowiedzianych słów i zadawać pytania, za każdym razem, gdy tylko pojawia się wątpliwość (i nie tylko). To właśnie niezrozumienie przekazu drugiej osoby prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień. Dzięki uważnym rozmowom jesteśmy w stanie dostrzec emocje i uczucia zarówno swoje jaki i małżonka, a to sprzyja budowaniu i wzmacnianiu relacji.

Dbanie o siebie

Wzajemne troszczenie się, dbanie o siebie i swoje potrzeby wydaje się być czymś zupełnie naturalnym. W końcu składając sobie wzajemnie przysięgę małżeńską, kobieta i mężczyzna obiecują sobie, że będą ze sobą niezależnie od tego, czego doświadczą na na wspólnej drodze. Na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. Dlatego ważne jest, aby w tych trudnych chwilach celebrować to, że jest się razem.

Miłość miłością, ale każdy potrzebuje czasu dla siebie i odrobiny prywatności. Zadbanie o siebie w związku jest tak samo ważne, jak dbanie o małżeńską relację i współmałżonka. Każdy potrzebuje czasu dla siebie, na zadbanie o swoje zainteresowania itp.


Niniejszy wpis powstał w ramach inicjatywy – Tygodnia Małżeństwa w Internecie – Ewy Olborskiej z Mocem.pl. Cieszę się, że mogłam dołożyć małą cegiełkę do całego projektu. Jednak to nie wszystko, co dla Was przygotowałam! Poniżej znajduje się przycisk, klikając w niego pobierzecie trzy listy:

  • Siedem sposobów jak zostać lepszym partnerem
  • Osiem zasad dobrej komunikacji
  • Jak kłócić się konstruktywnie?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ