Prezenty książkowe (i nie tylko) związane z rozwojem osobistym

543 views

W związku z tym, że ostatnio opowiadałam o inspiracjach prezentowych dla najmłodszych. Tym razem postanowiłam stworzyć listę wartościowych i ciekawych prezentów związanych z m.in. z rozwojem osobistym, które warto podarować zarówno drugiej osobie, jak i samej sobie. I choć na mojej liście będą głównie prezenty książkowe, to znajdą się również inne upominki.

Książek psychologicznych i różnego rodzaju poradników jest bardzo dużo. W związku z tym, że z książkami bywa różnie, to postanowiłam przygotować propozycje prezentowe dla osób, które interesują się szeroko pojętym rozwojem osobistym. Poniżej przedstawiłam łącznie 17 inspiracji prezentowych, wśród których większość stanowią książki.

PREZENTY KSIĄŻKOWE ZWIĄZANE
Z ROZWOJEM OSOBISTYM

PREZENTY KSIĄŻKOWE DLA RODZICÓW

POZOSTAŁE PROPOZYCJE PREZENTÓW

Jednak książki to nie wszystko. Istnieją również takie prezenty, które mogą czynić więcej dobra, niż nam się początkowo wydaje.

Dziennik Uczuć – Natalii Gaweł

O Dzienniku wspominałam podczas trwania kampanii #Równoważę. Przeprowadziłam wtedy wywiad z jego autorką – Natalią Gaweł, która została patronką kampanii. Dziennik Uczuć jest to trzyletni dziennik-pamiętnik z pytaniami na trzy lata, dzięki któremu można poznać siebie jeszcze lepiej. Można go uzupełniać w dowolny sposób. Albo w formie codziennego rytuału odpowiadania na jedno pytanie przy kubku ciepłej kawy lub herbaty; albo w taki sposób, który sprawdza się u mnie najlepiej, czyli wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Notatnik najlepszych chwil – Karoliny Wilk

Notatnik Karoliny w moje ręce trafił dopiero wczoraj, ale od razu skradł moje serce. Jego ideą jest spisywanie wszystkich pięknych i ważnych, zwyczajnych i wyjątkowych chwil z naszego życia. A wszystko po to, aby pokazać, że #szczęściejestproste. Zapisywanie tych chwil pomoże nie tylko praktykować wdzięczność na co dzień, ale również pozwoli przypomnieć sobie te piękne i ważne chwile w trudniejsze dni.

Mocne strony, czyli test Gallupa

Ciekawym prezentem jest również test Gallupa, czyli psychometryczne narzędzie badawcze Clifton Strengths. Jego celem jest wyznaczenie  indywidualnych 34 cech, z których 5 jest dominujących. Najczęściej są one określane jako talenty Gallupa. Jeśli jesteś zainteresowana, to do 9 grudnia można wykupić pełen pakiet (34 talenty) 34% taniej z kodem: GIFT34. O teście Gallupa możecie sobie przeczytać u Dominika Juszyczyk, który jest specjalisty od pracy nad swoimi talentami.


Jednak niezależnie od tego, jak bardzo trafiony i ciekawy będzie prezent dla kogoś bliskiego, niewątpliwe jest to, że najlepszym prezentem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, jest wspólnie spędzony czas.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ