II edycja #Równoważę – Kampanii Społecznej Higieny Umysłu | PODSUMOWANIE

170 views

Ruszając w tym roku z II edycją #Równoważę – Kampanią Społeczną Higieny Umysłu nie sądziłam, że treści związane z higieną psychiczną będą aż tak potrzebne. I choć wraz z ostatnim dniem października kampania się zakończyła, to chciałabym przypomnieć o tym, że warto dbać o siebie na co dzień – niezależnie od pory roku, miesiąca, czy też dnia tygodnia. W związku z tym mam nadzieję, że będziecie na bieżąco korzystać z treści, które powstały w trakcie trwania #Równoważę.

II edycja #Równoważę

Jestem zadowolona z tego powodu, że wokół całej inicjatywy udało się zebrać tak wiele wyjątkowych kobiet. Wśród nich znajdują się zarówno te, które zgodziły się wziąć udział w projekcie i opowiedziały swoje własne historie; jak również te, które z osobistych powodów nie mogły wziąć aktywnego udziału w kampanii. Nie mogę również pominąć Was – ponieważ to Wy jesteście adresatami #Równoważę.

Każdej z Was – bez żadnego wyjątku – bardzo dziękuję!

Za odwagę, otwartość i chęć podzielenia się swoimi historiami.
Pokazanie, że choć zadbanie o siebie jest czasami trudne – to jest możliwe.
Zaangażowanie i inspirowanie innych do tego, jak być dla siebie dobrym.

I w końcu za wszystkie wiadomości, które otrzymałam w trakcie trwania kampanii.

I dziękuję Tobie za to, że jesteś – ponieważ swoją obecnością dokładasz cegiełkę do całego projektu.

II EDYCJA #RÓWNOWAŻĘ – PUBLIKACJE

W projekcie udział wzięło jedenaście kobiet, które w każdy wtorek, czwartek i sobotę października opowiadały swoje historie związane z tym, jak dbają o zdrowie psychiczne. Oprócz tego na Uważniej.pl również pojawiały się treści związane z higieną psychiczną. W rezultacie, w trakcie trwania #Równoważę pojawiło się czternaście artykułów.

Jeżeli masz czas, weź ze sobą kubek ciepłej herbaty/kawy i przeczytaj poniższe artykuły. Są one na tyle uniwersalne, że możesz z nich wziąć to, czego potrzebujesz w tej chwili.

Aleksandra | Mama na wypasie

Mama perfekcjonistka i jej spokój ducha

Agnieszka | Uśmiech w oczach

Staram się być dla siebie dobra


Oprócz powyższych artykułów na blogu pojawiły się również inne treści związane z kampanią #Równoważę.


KONKURS #RÓWNOWAŻĘCODZIENNOŚĆ

Wśród zdjęć zamieszczonych na Instagramie z #równoważęcodzienność. Pod zdjęciami zamieszczałyście zarówno swoje historie, jak i swoje przemyślenia związane z kampanią.

Nie przedłużając, pakiet książek od Wydawnictwa Muza otrzymuje Iga.

Instagram Igi – @samanatura

Zwyciężczyni gratuluję i czekam na wiadomość z danymi do wysyłki 🙂

II edycja #Równoważę – AKTYWNOŚĆ

Jak wiecie, w tym roku postanowiłam nagrodzić najbardziej aktywne osoby w trakcie trwania Kampanii. Z tego powodu każdego dnia obserwowałam Wasze zaangażowanie w #Równoważę. Dlatego w ostateczności postanowiłam wyróżnić trzy osoby, które najbardziej zaangażowały się w promowanie całej inicjatywy. Zestawy książek powędrują do Ani (Annkuczyta), Dagmary (Socjopatka) i Pauliny (Czytaj na walizkach).

Zwyciężczyniom dziękuję za zaangażowanie i gratuluję wygranej. Proszę również o kontakt w celu wysłania nagród.


PODSUWAMOWANIE II EDYCJI #RÓWNOWAŻĘ

Jak wspominałam w poprzednim artykule na blogu, nikt nie sądził, że 2020 rok będzie aż tak ciężki. Myślę, że wydarzenia z ostatnich miesięcy w jakimś stopniu wpłynęły na codzienne życie każdego człowieka. Dlatego zwłaszcza w tak trudnych czasach powinniśmy pamiętać o tym, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne. Warto czasem odpuścić tylko po to, aby zaopiekować się sobą i być blisko siebie.

Niewątpliwie wszystkie artykuły, które powstały w związku z II edycją #Równoważę oraz komentarze i posty w mediach społecznościowych – są dowodem na to, jak wiele robimy na co dzień dla swojej higieny umysłu. Tak ważne jest to, aby o tym mówić i dawać sobie pozwolenie na to, aby: być dla siebie dobrym, popełniać błędy i odczuwać trudne emocje.


Zarówno to wszystko co działo się wokół II edycji #Równoważę, jak również to, co działo się wokół nas – utwierdziło mnie w przekonaniu, że tego typu projekty są bardzo potrzebne. Podsumowując – w trakcie trwania tegorocznej edycji kampanii przekonałam się po raz kolejny, że poruszanie tematów związanych z higieną umysłu jest bardzo ważne. Z pewnością, jeżeli tylko będę miała taką możliwość, za rok ponownie ogłoszę październik miesiącem dbania o higienę psychiczną.

Jeżeli byłabyś zainteresowana udziałem w kolejnej edycji – już teraz możesz wysłać do mnie wiadomość na adres: kontakt@uwazniej.pl z dopiskiem Równoważę. Wtedy, gdy będę planowała i organizowała kolejną edycję – skontaktuję się z Tobą.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ