Zadbaj o siebie

267 views

Święta zbliżają się dużymi krokami. Już lada moment wraz z bliskimi podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do wigilijnego stołu. Bardziej lub mniej zmęczone gonitwą, aby nie tylko zdążyć ze wszystkim na czas, ale także po to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Zadbaj o siebie

Jednak czy święta potrafią sprawiać przyjemność?
Czy potrafimy odnajdywać w nich radość?
Czy też wszystko robimy, bo trzeba lub wypada?


Nic nie musisz

Lubię obserwować ludzi. Zwracać uwagę na ich zachowania. I czasami mam wrażenie, że ludzie częściej „muszą”, niż „chcą”. Z pozoru niby taka drobna zmiana, a potrafi zdziałać naprawdę wiele dobrego dla nas samych. Dlatego myślę sobie, że zwłaszcza w tym okresie przedświątecznym „chcieć” nabiera naprawdę silnego znaczenia.

Właśnie to „chcenie” pozwala moim zdaniem zachować pewnego rodzaju równowagę. W porządku jest mieć wysprzątane dokładnie mieszkanie, łącznie ze wszystkimi zakamarkami – jednak należy odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie.

Czy naprawdę chcę to zrobić?
Czy jest to niezbędne do tego, aby odbyły się święta?


Przygotowania do świąt

Rok temu, pisząc o przygotowaniach świątecznych wspominałam o bardzo ważnej rzeczy, mianowicie o delegowaniu zadań. Nie wstydźmy się prosić o pomoc bliskich. Niestety niektórzy uważają, że proszenie o pomoc jest oznaką słabości, a tak naprawdę to oznaka odwagi i świadomości siebie.


Zadbaj o siebie

Z jednej strony przygotowania do świąt, różnego rodzaju obowiązki, które narzucamy na siebie i gonitwa, aby ze wszystkim zdążyć na czas. Myślimy o swojej rodzinie i najbliższych, często zapominając o sobie. O swoich potrzebach, czasie dla siebie i uzyskaniu tej wewnętrznej równowagi.

Ty wiesz, co jest dla Ciebie ważne. W jaki sposób powinnaś zadbać o samą siebie. Podaruj sobie prezent i … zrób coś dla siebie; dla własnego komfortu psychicznego, który jest tak ważny w codziennym życiu, nie tylko z okazji zbliżających się Świąt. Każdy z nas jest inny, i to, co sprawdza się u jednej osoby, niekoniecznie będzie sprawdzało się u innych. Dlatego przygotowując się do świąt – zadbaj o siebie, też jesteś ważna.

P.s. W okresie świąteczno-sylwestrowym nie pojawi się żaden nowy artykuł, więc do napisania w Nowym Roku!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ