Jedno małe słowo

340 views


O wybieraniu jednego słowa, będącego drogowskazem na cały rok usłyszałam już jakiś czas temu. Jednak wtedy, nie przemówiła do mnie ta metoda. Gdy dziesięć miesięcy temu, zakładałam na swój nadgarstek bransoletkę z wygrawerowanym słowem Uważniej, wiedziałam, że to słowo będzie mi towarzyszyło przez najbliższe miesiące.

One little word

Wtedy nie nazwałam tego jeszcze One Little Word. Dziś wiem, że Uważniej to, nie tylko nazwa bloga, czy też słowo towarzyszące mi w ubiegłym roku. Dla mnie to coś znacznie więcej! Uważniej – to dla mnie słowo na całe życie. To styl życia, w którym żyję w zgodzie z sobą, dbam o potrzeby nie tylko swoich bliskich, ale także swoje i dostrzegam to, co czasem potrafi umknąć w codziennym zbieganiu.

One Little Word, czyli jedno małe słowo

Początki tej metody sięgają aż 2006 roku. To właśnie wtedy Ali Edwards po raz pierwszy wybrała jedno słowo, które towarzyszyło jej w codziennym życiu przez cały rok. Osobiście uważam, że może to być ciekawa alternatywa dla noworocznych postanowień, które w większości przypadków porzucane są po jakimś czasie.

Równowaga

Nie musiałam poświęcić dużo czasu na myślenie o tym, jakie słowo wybrać na 2019 rok. Ono pojawiło się po prostu samo. Ot, tak! Gdzieś pomiędzy przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, a codziennymi obowiązkami doszłam nagle do wniosku, że równowaga to słowo na najbliższe miesiące.

Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta: przeginanie w jakąkolwiek stronę nikomu nie służy. A zachowanie takiej równowagi w moim przypadku daje niesamowite poczucie komfortu psychicznego, co potrafi w znaczący sposób wpłynąć na samopoczucie.

Tak jak każdy, doświadczam w codziennym życiu różnych sytuacji – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Dlatego zachowanie wewnętrznej równowagi jest dla mnie tak bardzo ważne. Codzienność to cały wachlarz emocji, a co za tym idzie, sytuacji, które są czasami trudne i stresujące. Dlatego tak bardzo ważne dla mnie jest to, aby właśnie wtedy zadbać o siebie i swój komfort psychiczny.

Każdy z nas jest inny, dlatego droga do uzyskania wewnętrznej równowagi u każdego wygląda zupełnie inaczej. To, że u kogoś sprawdza się np. długi trening – nie oznacza, że u innych ten sposób także się sprawdzi. Zresztą – ile osób tyle dobrych sposobów na odzyskanie równowagi po stresującym dniu.

Chciałabym, aby rok 2019 był dla mnie czasem, kiedy będę szukać różnych dróg do odzyskiwania wewnętrznej równowagi. A co za tym idzie – czasem, kiedy będę nie tylko jeszcze lepiej poznawać samą siebie, ale także odnajdywać nowe sposoby na radzenie sobie m.in ze stresem i odnajdywaniem się w trudnych sytuacjach.

___________________________________

A jakie jest Twoje podejście do Nowego Roku? Spisujesz noworoczne postanowienia? Czy być może także masz swoje „słowo” na najbliższe miesiące?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ