Podaruj Wigilię

185 views

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. I choć bardzo lubię ten czas, zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego ten okres wzbudza pozytywne emocje. 

Z jednej strony czas spędzony z rodziną, a z drugiej codzienna gonitwa za tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Myślę, że czasami można trochę się zagubić w tym dążeniu do świąt idealnych. W szale świątecznych porządków  i przygotowań można zapomnieć o tym, co jest najistotniejsze w tych dniach. 

Świąteczne przygotowania wcale nie muszą spędzać snu z powiek. Czasami wystarczy spojrzeć na to wszystko z pewnego dystansu, który może okazać się czymś dobrym w takiej sytuacji. Udzielić samemu sobie odpowiedzi na proste pytanie: Co chcę zrobić? Kładąc mocny nacisk na chcę zamiast muszę.

W tym roku jestem trochę do tyłu ze wszystkim. Niestety mój grudniowy plan rozsypał się już na samym początku miesiąca – jednak niczego to nie zmienia. Nawet jeżeli, wszystkiego nie zrealizuję, to święta i tak się odbędą. Dlatego myślę, że tak ważny w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek i dystans do tego, co dzieje się wokół.

Zresztą czy to tak naprawdę jest najważniejsze?

Podaruj Wigilię starszej osobie

Nie wiem jak wyglądają u Ciebie przygotowania do świąt i same święta; dla mnie w tym okresie bardzo ważny jest drugi człowiek. Bardzo cenię sobie czas spędzony wspólnie, w miłej rodzinnej atmosferze, kiedy po prostu można być tu i teraz. Cieszę się z tego, że mam z kim podzielić się opłatkiem, czy usiąść do świątecznego stołu.

Jednak nie każdy ma taką możliwość.

Podaruj Wigilię

Dlatego chciałabym opowiedzieć o akcji Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich organizujących Podaruj Wigilię. Inicjatywa polega na zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla podopiecznych Stowarzyszenia, czyli dla samotnych starszych osób.  Wpłacając np.  50 zł można ufundować jednej starszej osobie kolację wigilijną oraz prezent.

Dlaczego Stowarzyszenie prosi o pomoc?

Mamy pod opieką ponad 300 samotnych starszych osób w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Nasi wolontariusze odwiedzają je bezpłatnie, ale organizacja Wigilii wraz z upominkiem to koszt 50 zł dla 1 osoby. Dzięki Twojej wpłacie zaprosimy samotną starszą osobę na świąteczną kolację z upominkiem. Dzięki Tobie „Cicha noc” na nowo będzie się jej kojarzyć z najpiękniejszą kolędą.
Źródło: www.podarujwigilie.pl


W tym roku po raz kolejny dołączyłam do całej akcji. Warto pomagać innym – zwłaszcza gdy ma się tak wiele: rodzinę i bliskich, z którymi można spędzić ten wyjątkowy czas. Niestety prawda też jest taka, że czasami nawet mając rodzinę można być samotnym. Dlatego tym przedświątecznym wpisem chciałabym Was zachęcić nie tylko do wsparcia inicjatywy „Podaruj Wigilię”, ale także otworzenia oczu szerzej i zwrócenia uwagi, czy przypadkiem w Waszym otoczeniu nie ma osoby samotnej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ