Podaruj sobie prezent na Święta

165 views

Nie zostało już wiele czasu do Świąt Bożego Narodzenia. I podejrzewam, że im bliżej Świąt, tym w niektórych domach atmosfera robi się coraz cięższa. Godzina goni godzinę, a lista rzeczy, która jest jeszcze do zrobienia – wcale się nie zmniejsza.

prezent dla siebie

Właśnie dlatego, w tych ostatnich, przedświątecznych dniach mam dla Ciebie tylko jedną, małą radę – podaruj sobie prezent na Święta: nie spinaj się. Święta to czas dla Ciebie i dla rodziny. To okazja do pielęgnowania rodzinnych tradycji, znalezienia czasu dla drugiej osoby oraz byciu tu i teraz. To taki czas, kiedy właśnie powinniśmy żyć uważniej koncentrując się na sprawach prawdziwie ważnych.

Nikt z Twoich bliskich nie będzie rozliczał Cię z czystości w każdym zakamarku Twojego domu/mieszkania. Prawda też jest taka, że każda pora jest dobra na gruntowne porządki i oczyszczanie przestrzeni. Jeżeli nie masz teraz czasu na wszystko – zrób to później. Czy naprawdę teraz musisz robić np. gruntowne porządki w garderobie?

W ostatnich tygodniach na Uważniej.pl pojawiło się kilka organizacyjno – refleksyjnych tekstów. Jeżeli, któryś z nich ominęłaś, wystarczy że klikniesz w jeden z poniższych tytułów:

Grudniowa równowaga. O świadomym życiu i wewnętrznej równowadze.

Świąteczne przygotowania.

O pomaganiu  drugiej osobie.

Wolne miejsce przy stole.


To już ostatni tekst jaki pojawi się przed Świętami. Dlatego już teraz chciałabym złożyć Tobie życzenia świąteczne.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ