Podaruj sobie prezent na Święta.

Nie zostało już wiele czasu do Świąt Bożego Narodzenia. I podejrzewam, że im bliżej Świąt, tym w niektórych domach atmosfera robi się coraz cięższa. Godzina goni godzinę, a lista rzeczy, która jest jeszcze do zrobienia – wcale się nie zmniejsza.

Właśnie dlatego, w tych ostatnich, przedświątecznych dniach mam dla Ciebie tylko jedną, małą radę – podaruj sobie prezent na Święta: nie spinaj się. Święta to czas dla Ciebie i dla rodziny. To okazja do pielęgnowania rodzinnych tradycji, znalezienia czasu dla drugiej osoby oraz byciu tu i teraz. To taki czas, kiedy właśnie powinniśmy żyć uważniej koncentrując się na sprawach prawdziwie ważnych.

Nikt z Twoich bliskich nie będzie rozliczał Cię z czystości w każdym zakamarku Twojego domu/mieszkania. Prawda też jest taka, że każda pora jest dobra na gruntowne porządki i oczyszczanie przestrzeni. Jeżeli nie masz teraz czasu na wszystko – zrób to później. Czy naprawdę teraz musisz robić np. gruntowne porządki w garderobie?

🎄

W ostatnich tygodniach na Uważniej.pl pojawiło się kilka organizacyjno – refleksyjnych tekstów. Jeżeli, któryś z nich ominęłaś, wystarczy że klikniesz w jeden z poniższych tytułów:

Grudniowa równowaga. O świadomym życiu i wewnętrznej równowadze.

Świąteczne przygotowania.

O pomaganiu  drugiej osobie.

Wolne miejsce przy stole.


To już ostatni tekst jaki pojawi się przed Świętami. Dlatego już teraz chciałabym złożyć Tobie życzenia świąteczne.

  • Nie spinam się i faktycznie to bardzo dobry prezent dla siebie samej.

    Kamila, spokojnych, rodzinnych Świąt! ;*

  • U nas zawsze święta bez spiny i ogólnie wszystko bez spiny, ale na Szczycie po prosu żyje się wolniej i prościej (nie licząc zimowej jazdy po naszych oblodzonych górskich drogach, bo ta do prostych i przyjemnych nie należy ;)).

  • Masz rację – najważniejsze to być ze sobą, reszta to tylko szczegóły.
    Zdrowych, pięknych, pachnących choinką świąt!