Wielka Wymiana Książkowa 8 , czyli przeczytaj i podaj dalej

Kamila A. Paszelke | Uważniej.pl
256 views

Z niecierpliwością oczekiwałam na dzisiejszy dzień. To właśnie dziś rusza Wielka Wymiana Książkowa 8. Nie chce mi się wierzyć w to, że to będzie już piąta edycja, w której biorę udział. Przyznam szczerze, że stało się to już pewnego rodzaju dla mnie rytuałem, że wiosną i jesienią biorę udział w Wymianie.

Pomysłodawczynią tej inicjatywy jest Magda z Save the magic moments, zaś od kilku lat współorganizatorem jest Dagmara z Socjopatka.pl. Dwa razy do roku wokół wydarzenia zbierają się osoby, które nie tylko lubią czytać książki, ale przede wszystkim lubią im dawać drugie życie. U Dagmary na blogu, możecie znaleźć szczegółowy regulamin. W tym roku grafikę promującą wymianę wykonała Chytra Sztuka.

Wielka Wymiana Książkowa 8 – ZASADY

 • Akcja trwa od 6 do 12 października 2019 roku.
 • Udział w akcji może wziąć każdy.
 • Książkami się wymieniamy, a nie sprzedajemy.
 • Wymiana odbywa się bezkosztowo. Jedyne opłaty to koszty przesyłki.
 • Paczki z książkami wysyłamy śledzonymi przesyłkami.

Książki na wymianę

 1. Biała Rika – M. Parys – stan dobry
  Historia przedstawiona w książce oparta jest na faktach. Autorka książki drąży w przeszłości swojej rodziny, aby odkryć rodzinną tajemnicę.
 2. Dyskretne szaleństwo – M. McGinnis – stan idealny
  Historia opisana w książce obraz dziewiętnastowiecznego domu dla obłąkanych, w którym przetrzymywano zdrowych pacjentów. Główną bohaterką jest Grace Mae – zdrowa dziewczyna z dobrego domu, której ojciec nie może pogodzić się z faktem, że zaszła w ciążę.
 3. Horyzont – J. Małecki – stan bardzo dobry Wymieniona z Agnieszką – Uśmiech w oczach
  To historia emerytowanego żołnierza – 36 letniego Mariusza, który wraca z misji w Afganistanie i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Książkę – pomimo tego, że porusza bardzo trudny temat jakim jest zespół stresu pourazowego – czyta się bardzo szybko. Więcej o książce możecie przeczytać tutaj.
 4. Jak mogłaś – H. Perks – stan bardzo dobry Wymieniona z zAgnieszką z Uśmiech w oczach.
  Charlotte opiekuje się córką swojej przyjaciółki Harriet. W którymś momencie dziewczynka znika, pomimo tego, że Charlotte spuściła ją tylko na chwilę z oczu. Zrozpaczona Harriet obwinia swoją przyjaciółkę za całe zdarzenie… Jak się później okazuje nic nie jest takie, jakby wydawało się na samym początku.
 5. Kiedy Ciebie nie ma – L. Jewell – stan bardzo dobry Wymieniona z Ania z Infinifable
  Laurell po dziesięciu latach od zaginięcia jej córki – Ellie, spotyka miłego i czarującego mężczyznę, z którym zaczyna się spotykać. Wszystko się zmienia, gdy Laurell poznaje jego córkę, która jest bardzo podobna do Ellie. Wszystkie pytania związane z tym, co się stało z córką Laurell powracają…
 6. Przyjemność – P. Bloom – stan bardzo dobry Wymienione z Elą z All these sunrises
  To studium przypadku przyjemności. Autor odwołując się do badań psychologicznych pisze o przyjemności w kontekście ludzkich zachowań, seksu, jedzenia, a nawet kanibalizmu. Więcej o książce możecie przeczytać tutaj
 7. Dotknąć prawdy – A. van Heugten – stan przeciętny
  To historia rozchwianego emocjonalnie, autystycznego chłopca, który dla swojej matki zawsze był ideałem. Wszystko jednak zmienia się w momencie, kiedy zostaje oskarżony o morderstwo.
 8. Pozwól mi wrócić – B. A. Paris – stan dobry, normalne ślady użytkowania
  Fin i Layla wyjeżdżają na wakacje do Francji. W nocy zatrzymują się na parkingu, na którym Finn po powrocie z toalety stwierdza, że nie ma Layli. Co się stało tamtej nocy? Finn składając zeznania na policji nie mówi całej prawdy. Co się wtedy wydarzyło? Po latach, kiedy Finn planuje wziąć ślub cała sprawa wraca…
 9. W żywe oczy – JP Delaneystan bardzo dobry Wymieniona z Karoliną B.
  Claire kłamie zawodowo. Wydaje się, że jest stworzona do roli, w którą się wcieli. Na zlecenie firmy prawniczej specjalizującej się w sprawach rozwodowych ma demaskować niewiernych mężów i dostarczać niezbitych dowodów ich zdrady. To ona ma dyktować reguły gry. Gdy „klientem” Claire zostaje interesujący profesor Patrick Fogler, stawka gwałtownie rośnie. (Opis z Wydawnictwa Otwarte).

Jeżeli jesteście zainteresowani wymianą to piszcie śmiało w komentarzach.

To jak? Wielka Wymiana Książkowa 8: czas – start!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ