Dlaczego biorę udział w Wielkiej Wymianie Książkowej?

156 views

Odkąd powstało Uważniej.pl regularnie, dwa razy do roku biorę udział w akcji zorganizowanej przez Magdę i Dagmarę. O czym mowa? Oczywiście o Wielkiej Wymianie Książkowej, w której po prostu nie wyobrażam sobie, że nie miałabym wziąć udziału.

Udział w Wielkiej Wymianie Książkowej

Na czym polega Wielka Wymiana Książkowa?

Główną ideą całej akcji jest szerzenie czytelnictwa i dawanie książkom drugiego życia. Wielka Wymiana Książkowa to świetna okazja do tego, aby przejrzeć książki w swojej biblioteczce i zastanowić się, które z nich mogłyby pójść do innego domu. Wymiana książek odbywa się w zasadzie bezkosztowo, jedyny koszt to opłata za przesyłkę, którą pokrywa nadawca. Chyba, że wymiana ma charakter stacjonarny.

Siódma edycja Wielkiej Wymiany Książkowej trwać będzie od 7 do 14 kwietnia. Udział w niej może wziąć każdy. Nie trzeba prowadzić bloga. Ważne jest jednak to, aby posiadać zdjęcia książek przedstawiające ich stan faktyczny.

Dlaczego biorę udział w Wielkiej Wymianie Książkowej?

W zasadzie to przyznam się, że podpisuję się pod każdą akcją, która w jakikolwiek sposób promuje czytelnictwo zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. W trakcie trwania Wielkiej Wymiany Książkowej można znaleźć książki zarówno dla dorosłych, jak i tych najmłodszych. Czytanie książek niesie ze sobą wiele dobrego, o ile osoby dorosłe dużo mniej rozwojowo czerpią z czytania książek, tak w przypadku dzieci czytanie wywiera duży wpływ na ich rozwój. Jednak dziś nie chcę opowiadać o wpływie czytania książek na rozwój dziecka, tylko chcę zwyczajnie „powiedzieć”, że Wielka Wymiana Książkowa to świetna inicjatywa społeczna.

Jakie korzyści płyną z udziału w Wielkiej Wymianie Książkowej?

  • Porządki w biblioteczce

Można zastanowić się jakie książki chce się zostawić na półce. I zostawić w ten sposób tylko te, które w jakiś sposób są dla nas ważne i wiemy, że do nich wrócimy.

  • Ofiarowanie książkom drugiego życia

Każda osoba biorąc udział w wymianie daruje swoim książkom drugie życie. A z tego co zaobserwowałam biorąc udział już w kilku wymianach, książki potrafią po kilka razy zmieniać swój „dom”.

  • Inspirujące osoby i miejsca

Cała inicjatywa sprzyja poznawaniu ciekawych osób i miejsc w Internecie. Można poznać kogoś o podobnych zainteresowaniach czytelniczych i poza wymianą inspirować się wzajemnie.

  • Unikanie zbierania książek

Taka wymiana to idealny moment, aby dać drugie życie książkom, które osobiście zaliczam do grupy: do jednorazowego czytania. Do tej grupy zaliczam m.in. kryminały.

  • To po prostu fajna zabawa!

Nie ma co ukrywać, że udział w Wielkiej Wymianie Książkowej to świetna zabawa.


Jeżeli lubisz czytać, a na swoich półkach masz książki,
do których już nie sięgniesz – dołącz do nas!

Do rozpoczęcia Wielkiej Wymiany Książkowej zostało jeszcze trochę czasu. Możesz na spokojnie przejrzeć swoje półki z książkami i zastanowić się nad tym, czy chcesz wziąć udział. I przyznaję, że jak się weźmie raz udział, to potem się po prostu wraca przy każdej następnej edycji…

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ