Dlaczego biorę udział w Wielkiej Wymianie Książkowej?

2 komentarze 124

Odkąd powstało Uważniej.pl regularnie, dwa razy do roku biorę udział w akcji zorganizowanej przez Magdę i Dagmarę. O czym mowa? Oczywiście o Wielkiej Wymianie Książkowej, w której po prostu nie wyobrażam sobie, że nie miałabym wziąć udziału.

Udział w Wielkiej Wymianie Książkowej

Na czym polega Wielka Wymiana Książkowa?

Główną ideą całej akcji jest szerzenie czytelnictwa i dawanie książkom drugiego życia. Wielka Wymiana Książkowa to świetna okazja do tego, aby przejrzeć książki w swojej biblioteczce i zastanowić się, które z nich mogłyby pójść do innego domu. Wymiana książek odbywa się w zasadzie bezkosztowo, jedyny koszt to opłata za przesyłkę, którą pokrywa nadawca. Chyba, że wymiana ma charakter stacjonarny.

Siódma edycja Wielkiej Wymiany Książkowej trwać będzie od 7 do 14 kwietnia. Udział w niej może wziąć każdy. Nie trzeba prowadzić bloga. Ważne jest jednak to, aby posiadać zdjęcia książek przedstawiające ich stan faktyczny.

Dlaczego biorę udział w Wielkiej Wymianie Książkowej?

W zasadzie to przyznam się, że podpisuję się pod każdą akcją, która w jakikolwiek sposób promuje czytelnictwo zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. W trakcie trwania Wielkiej Wymiany Książkowej można znaleźć książki zarówno dla dorosłych, jak i tych najmłodszych. Czytanie książek niesie ze sobą wiele dobrego, o ile osoby dorosłe dużo mniej rozwojowo czerpią z czytania książek, tak w przypadku dzieci czytanie wywiera duży wpływ na ich rozwój. Jednak dziś nie chcę opowiadać o wpływie czytania książek na rozwój dziecka, tylko chcę zwyczajnie “powiedzieć”, że Wielka Wymiana Książkowa to świetna inicjatywa społeczna.

Jakie korzyści płyną z udziału w Wielkiej Wymianie Książkowej?

  • Porządki w biblioteczce

Można zastanowić się jakie książki chce się zostawić na półce. I zostawić w ten sposób tylko te, które w jakiś sposób są dla nas ważne i wiemy, że do nich wrócimy.

  • Ofiarowanie książkom drugiego życia

Każda osoba biorąc udział w wymianie daruje swoim książkom drugie życie. A z tego co zaobserwowałam biorąc udział już w kilku wymianach, książki potrafią po kilka razy zmieniać swój “dom”.

  • Inspirujące osoby i miejsca

Cała inicjatywa sprzyja poznawaniu ciekawych osób i miejsc w Internecie. Można poznać kogoś o podobnych zainteresowaniach czytelniczych i poza wymianą inspirować się wzajemnie.

  • Unikanie zbierania książek

Taka wymiana to idealny moment, aby dać drugie życie książkom, które osobiście zaliczam do grupy: do jednorazowego czytania. Do tej grupy zaliczam m.in. kryminały.

  • To po prostu fajna zabawa!

Nie ma co ukrywać, że udział w Wielkiej Wymianie Książkowej to świetna zabawa.


Jeżeli lubisz czytać, a na swoich półkach masz książki,
do których już nie sięgniesz – dołącz do nas!

Do rozpoczęcia Wielkiej Wymiany Książkowej zostało jeszcze trochę czasu. Możesz na spokojnie przejrzeć swoje półki z książkami i zastanowić się nad tym, czy chcesz wziąć udział. I przyznaję, że jak się weźmie raz udział, to potem się po prostu wraca przy każdej następnej edycji…


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Uważniej.pl używa plików cookies (ciasteczek). Więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności. Dopiero po włączeniu ciasteczek strona będzie w pełni funkcjonalna. AKCEPTUJ PRZECZYTAJ

UA-105999560-1