Trzy książki M. Wardy

225 views

Lubię czytać książki, ponieważ jest to jeden z moich ulubionych sposobów na odpoczynek po ciężkim dniu. Zazwyczaj sięgam po powieści psychologiczne, thrillery, kryminały i od czasu do czasu powieści obyczajowe.

Jednak gdybym miała wybrać jeden, ulubiony rodzaj książek, które lubię czytać – to wymieniłabym powieści poruszające tematykę związaną z różnymi problemami społecznymi. Dlatego postanowiłam przedstawić Wam trzy książki jednej z moich ulubionych pisarek – Małgorzaty Wardy. Po raz pierwszy z jej twórczością spotkałam się około siedem lat temu. Już wtedy wiedziałam, że niejednokrotnie będę powracać do książek tej autorki.


Jaka jest twórczość Małgorzaty Wardy?

Ze względu na to, że autorka porusza tematykę związaną z różnego rodzajami problemami społecznymi – jej książki są bardzo autentyczne. To dlatego wzbudzają emocje, i wciągają już od pierwszych stron. Muszę przyznać, że z tego powodu niejednokrotnie zdarzyło mi się zarwać noc lub spędzić nad książką więcej czasu niż zakładałam na samym początku. Jednak myślę, że taki właśnie jest urok dobrych książek.

Trzy książki Małgorzaty Wardy

Nikt nie widział, nikt nie słyszał

Jest to pierwsza powieść autorki, z którą miałam styczność. Książka porusza tematykę związaną z zaginięciami oraz uprowadzeniami dzieci. To trzy gorzkie historie, które opisują nie tylko porwanie lub uprowadzenie dziecka – to historie rodzin, które doświadczyły tak dramatycznych zdarzeń.

Ta, którą znam

Jest to historia zgwałconej kobiety, która odniosła zawodowy sukces. Niestety na skutek pewnych zdarzeń wraca do swojej małej, rodzinnej miejscowości i musi zmierzyć ze swoim koszmarem, jakiego doświadczyła w przeszłości. Przemoc domowa, gwałt, samotność… wszystko to wzbudza emocje

Dziewczyna z gór

Jest to powieść bardzo skomplikowana i … nie oczywista. Z jednej strony porwanie jedenastoletniej Nadii i wywiezienie jej na pustkowie w góry. Natomiast z drugiej strony pomimo wielu możliwości ucieczki Nadia żyje wraz z swoim porywaczem przez wiele lat. Kryje się za tym wszystkim tajemnica, a wraz z tym smutna i brutalna historia związana z rodzinami zastępczymi.


Wspomniane powyżej książki należą do tych, obok których nie należy przechodzić obojętnie. Ich tematyka jest trudna, a co za tym idzie, wzbudza cały wachlarz emocji, łącznie z przerażeniem. Niestety historie te są bardzo autentyczne, i mogą się zdarzyć gdzieś obok nas…


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ