5 thrillerów psychologicznych – książki

493 views

Odkąd pamiętam zawsze lubiłam czytać książki. Zawsze zajmowało to ważne miejsce w mojej codzienności. I choć nie zawsze mam taką możliwość, aby zaszyć się w jakimś ustronnym miejscu z książką i kubkiem herbaty – to staram się wykorzystać każdą chwilę do czytania. Gatunkiem literackim, po który najczęściej sięgam to thrillery psychologiczne.

Czytam wszędzie. Czekając. Siedząc w poczekalni. Gotując obiad. Czasami nawet jadąc samochodem jako pasażer. Kiedyś próbowałam słuchać audiobooków prowadząc samochód, jednak ta forma nie jest dla mnie. Za bardzo koncentrowałam się na książce, zamiast na drodze.

Czytam dla relaksu. Spisując każdą przeczytaną książkę w kalendarz, aby wiedzieć ile przeczytałam ich przez cały rok. I choć z roku na rok tych książek jest coraz więcej, to nie tracę tego, co jest dla mnie najistotniejsze w czytaniu – przyjemności.

Jednak czytanie książek to nie tylko przyjemność. To świadome wywieranie wpływu na rozwój. Wpływ ten jest największy w przypadku najmłodszych, dlatego tak bardzo ważne jest czytanie książek dzieciom. Prawda też jest taka, że jeżeli dziecko widzi, że rodzice czytają książki to samo również będzie częściej czytało.

Thrillery psychologiczne

Książki, po które sięgam są różne. Jednak książkami, po które sięgam najczęściej są thrillery psychologiczne. Z twórczością autorów, których książki chciałabym dzisiaj polecić zetknęłam się po raz pierwszy i przepadłam. Wszystkie posiadają jedną wspólną cechę – historie głównych bohaterów wciągają do tego stopnia, że kradłam każdą minutę z codzienności, aby móc czytać dalej.

thrillery psychologiczne

M. Stachula „Idealna”

Główna bohaterka Anita prawie nie wychodzi z domu. Korzystając z internetowych kamerek podgląda ludzi w różnych miastach. Jest to jej sposób na poradzenie sobie z rozpadającym się małżeństwem z powodu problemów z zajściem w ciążę. Któregoś dnia w swojej szafie odnajduje nie swoje sukienki, a w torebce nie swoją szminkę. Okazuje się, że jest ktoś, kto wie o niej wszystko…

P. Swanson „Każdy jej strach”

Kate walczy z lękami, które pojawiły się w jej dzieciństwie oraz traumatycznym wydarzeniem. Jej były narzeczony próbował ją zabić i zamknął ją w szafie. W ostateczności sam popełnił samobójstwo, a Kate została uwolniona dopiero po kilku dniach. Powoli staje na nogi i stara się prowadzić normalne życie. Aby zmienić otoczenie i zacząć z czystą kartą zamienia się na jakiś czas mieszkaniem ze swoim kuzynem. Tym samym przeprowadza się z Anglii do Bostonu. Po przeprowadzce okazuje się, że jej nowa sąsiadka została zamordowana, a w jej mieszkaniu mają miejsce dziwne rzeczy. Kate nie wie komu może zaufać i uwierzyć.

J.P. Delaney „Lokatorka”

Emma i Jane – lokatorki mieszkające przy Folger Street 1 choć nigdy się nie spotkały, jednak mają ze sobą wiele wspólnego. I nie chodzi tylko o ultranowoczesne mieszkanie, ale także o więzi z właścicielem apartamentu. Aby tam zamieszkać musiały spełnić szereg wymogów. Im dłużej mieszkają w wynajmowanym apartamencie, tym coraz częściej towarzyszą im różne obawy i strach. Co różni obydwie lokatorki? Emma nie żyje, a Jane jeszcze tak.

A. Snoekstra „Córeczka”

Młoda bezdomna kobiet przyłapana na kradzieży, kradnie tożsamość Rebeki Winter zaginionej nastolatki. Świetnie odnajduje się udając idealną córkę i siostrę. Jednak żyjąc nie swoim życiem z czasem poznaje tajemnice i sekrety całej rodziny. Jak się okazuje nie tylko główna bohaterka jest oszustką, a zniknięcie Rebeki ma drugie dno.

B. A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”

Z zewnątrz wydają się być małżeństwem idealnym. On – przystojny i bogaty. Ona – czarująca i elegancka. Obydwoje są nierozłączni. Jednak za zamkniętymi drzwiami nie wszystko wygląda tak pięknie i idealnie.


To byłoby wszystko jeżeli chodzi o thrillery psychologiczne, które moim zdaniem są warte polecenia. Wiadomo, że każdy lubi czytać coś innego, ale jeżeli tak samo jak ja lubisz sięgać po książki, które wciągają już od pierwszych stron – to jeżeli wybierzesz którąś z powyższych: nie zawiedziesz się. Jakiś czas temu Socjopatka poleciła mi twórczość Sebastiana Fitzek. A Ty? Poleciłabyś mi jakiegoś autora, który zrobił na Tobie duże wrażenie?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ