Ciesz się tym, co masz – o „Potędze niedoskonałości”.

485 views

Ludzie dążą do różnych rzeczy w życiu. Jedni chcą znaleźć idealnego partnera, z którym będą mogli spędzić resztę życia. Niektórym zależy na znalezieniu idealnej pracy, która będzie przyjemnością a nie obowiązkiem. Inni starają się stworzyć idealne relacje z bliskimi. I choć takich przykładów mogłabym wymienić wiele, to prawda jest taka, że dążenie do doskonałości potrafi być męczące i zamiast sprawiać przyjemność, może budzić trudne emocje, np. frustrację. Dlatego zamiast skupiać się na dążeniu do perfekcyjności, może dobrze byłoby się skoncentrować na tym, jakie korzyści niesie ze sobą potęga niedoskonałości?

Potęga niedoskonałości – Tomas Navarro

W ostatnim czasie miałam przyjemność przeczytać najnowszą książkę Tomasa Navarro Potęga niedoskonałości – ciesz się tym, co masz”, którą czytałam przez ostatnie tygodnie. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie i czerpałam z niej dużo korzyści związanych z samorozwojem. I pomimo tego, że książkę czytało się bardzo lekko i przyjemnie to dzięki stopniowemu czytaniu, mogłam wyciągnąć z niej więcej korzyści.

Tomas Navarro w swojej najnowszej książce koncentruje się wokół przekonań związanych z tym, że życie człowieka jest niedoskonałe; a uświadomienie oraz zaakceptowanie tego, jest drogą do samorozwoju i zdobycia umiejętności przyjmowania życia takim, jakim jest. Dopiero w takim momencie według autora jesteśmy w stanie mieć satysfakcjonujące życie.

Doskonałość to nic więcej niż sztuczny,
niedookreślony konstrukt.

Tomas navarro

Ciesz się tym, co masz

Autor przypomina nam jak ogromną rolę w naszym życiu pełnią podejmowane przez nas decyzje, nasze pragnienia oraz emocje, które się w nas pojawiają. Ważne znaczenie mają również popełniane przez nas błędy, które wbrew pozorom mogą nas wiele nauczyć. Ponadto w książce została poruszona także istotna kwestia związana z tym, aby zmieniać faktycznie to, na co mamy jakiś wpływ.

Zaakceptowanie wszelkich niedoskonałości i realne spojrzenie nie tylko na całe życie, ale przede wszystkim na codzienność – daje nam poczucie równowagi. A zamiast dążyć do perfekcyjności lepiej skoncentrować się na tym, co jest tu i teraz.

Dążąc do sukcesu i doskonałości, kładziemy
sobie na barkach dwa potężne ciężary – niepokój i smutek.
Póki naszym celem będą doskonałość,
sukces i szczęście, nie będzie nas
cieszyć droga przez życie.

TOMASZ NAVARRO

Parę słów o książce

Jak się okazało, książka w moim przypadku okazała się bardzo trafnym wyborem, zwłaszcza jeżeli chodzi o ostatnie tygodnie. W momencie, kiedy życie wielu z nas zostało wywrócone do góry nogami, a wraz z kolejnymi obostrzeniami znacząco zmieniały się nasze możliwości – książka przyniosła mi wewnętrzny spokój, dzięki któremu mogłam jeszcze bardziej docenić to, co mam.

Myślę, że w tym trudnym czasie Potęga niedoskonałości Tomasa Navaro, może być książką, dzięki której możemy być bliżej siebie. Przeczytanie tej książki przynosi pewnego rodzaju komfort psychiczny, ukojenie i dystans do tego wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Zamykając książkę po przeczytaniu ostatniej strony odnalazłam w sobie dużo spokoju. Po przeczytaniu tej książki na pewno sięgnę po wcześniejszą książkę autora Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności.

Potęga niedoskonałości Tomasa Navarro w dzisiejszych czasach ma ogromny potencjał. Za słowami, które znalazły się w książce można znaleźć to, co pozwala uzyskać wewnętrzną równowagę. I zamiast dążyć do perfekcji, do rzeczy nierealnych po prostu warto zacząć żyć.


A jak to jest z Waszymi dążeniami?
Dążycie do doskonałości?


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ