Słowny drogowskaz, czyli o słowie na 2021 rok

142 views

Już trzeci raz wybieram słowo, czyli one little word, które będzie mi towarzyszyło przez najbliższe dwanaście miesięcy. Ubiegłoroczne „odważ się” nabrało dla mnie dużego znaczenia, zwłaszcza w drugiej połowie roku. Muszę przyznać, że z roku na rok coraz bardziej przekonuję się, jak ogromny wpływ na życie ma słowny drogowskaz.

One little word

Początki idei wybierania słownego drogowskazu sięgają 2006 roku. To wtedy Ali Edwards wybrała swoje pierwsze słowo-klucz na kolejne dwanaście miesięcy. Sama o tym pomyśle dowiedziałam się z bloga Kasi Mıstaçoğlu – Worqshop. Uważam, że to bardzo ciekawa alternatywa dla noworocznych postanowień, z którymi jak wiadomo – różnie bywa.

Słowny drogowskaz na 2021 rok

Po raz kolejny potrzebowałam czasu, aby podjąć ostateczną decyzję związaną z wyborem jednego słowa. Zwłaszcza, że miałam kilka pomysłów na tegoroczny drogowskaz. Spośród jakich słów wybierałam?

TWÓRZ • BĄDŹ • KREUJ • ODDYCHAJ • BARDZIEJ

W ostateczności zostałam przy swoim pierwszym wyborze, czyli przy słowie: twórz. Nie zmieniło to jednak faktu, że potrzebowałam czasu, aby oswoić się z nowym słowem.

Zastanawiasz się dlaczego wybrałam „twórz” a nie „tworzyć” – odpowiedź jest prosta. „Twórz” to proste wezwanie do działania.

Dlaczego „twórz”?

Chciałabym, aby najbliższe miesiące minęły mi pod znakiem tworzenia w różnych obszarach mojego życia. W końcu tworzenie nie jest związane tylko z kreatywnością.

Jak chcę wpleść słowo „twórz” w swoją codzienność?

  • Tworzyć inspirujące i przydatne treści, poprzez które chcę pokazywać, że psychologia jest przydatna w codzienności oraz szerzyć świadomość dotyczącą dbania o zdrowie psychiczne.
  • Planować projekty związane z rozwojem osobistym oraz psychologią, które będą dla Was przede wszystkim przydatne i będziecie mogły czerpać z tego korzyści rozwojowe.
  • Tworzyć swoją codzienność w taki sposób, aby mieć czas dla siebie, praktykowanie wdzięczności i docenianie tego, co dzieje się tu i teraz.
  • Nawiązywać i tworzyć zdrowe relacje z ludźmi.
  • Świadomie tworzyć siebie.

Znasz ideę wybierania słownego drogowskazu na nowy rok?
Jeśli tak – to koniecznie daj znać, jakie jest Twoje słowo.
Jeśli nie – napisz, co o tym wszystkim myślisz.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ