Postanowienia noworoczne

137 views

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Mam nadzieję, że każdy z Was spędził ten czas w spokojnej atmosferze, na spotkaniach z bliższą i dalszą rodziną, a tym samym wyciągnął z tego czasu jak najwięcej dla siebie.

Dziś przedostatni dzień 2017 roku. Najbliższy czas to nie tylko przygotowania do Sylwestra, ale także chwila na podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. To moment kiedy rozliczamy siebie z tegorocznych planów, i robimy plany na kolejne miesiące.

Postanowienia noworoczne

Systemów i sposobów na wyznaczanie celów jest kilka (jeśli nie kilkanaście). Jednak prawda jest taka, że każdy musi znaleźć swój własny sposób na wyznaczanie celów, ponieważ nie każdy z nich sprawdzi się u każdego.

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Z przeprowadzonych badań opinii publicznej wynika, że wszystkie postanowienia Polaków można podzielić na trzy podstawowe grupy. Najczęściej ludzie formułują postanowienia związane w jakikolwiek sposób ze zdrowiem. Oczywiście w tej kwestii najbardziej popularna jest zmiana diety i sposobu odżywiania, zwiększenie aktywności fizycznej, a także rzucanie najróżniejszych nałogów. Następnie plany i cele jakie najczęściej wybieramy to te związane z mieszkaniem lub domem. Wszelkie decyzje i zmiany związane z miejsce, gdzie mieszkamy. Mniejsze lub większe remonty, zakup nowych mebli, itp. Trzecia grupa najczęściej pojawiających się postanowień to sprawy związane zarówno z życiem  zawodowym, jak i rozwojem osobistym. 

JAKI WYBRAĆ SYSTEM PLANOWANIA?

U mnie najbardziej sprawdzają się trzy główne postanowienia na cały rok. Jednak nie ograniczam się tylko do  tego. Z miesiąca na miesiąc, bądź wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba stawiam sobie nowe cele, które są spójne z tym, co się dzieje w moim życiu w danej chwili. A kiedy potrzebuję zmian – robię nowe plany i stawiam nowe cele. 


W pierwszym wpisie w Nowym Roku opowiem Wam o tym, o czym należy pamiętać przygotowując swoją listę celów na 2018 rok z punktu widzenia psychologii. Być może te sposoby spowodują, że ilość zrealizowanych celów w przyszłym roku wzrośnie?

Tymczasem życzę Wam udanej zabawy Sylwestrowej i do napisania w Nowym Roku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ