III edycja #Równoważę | Podsumowanie

78 views

Gdy siadam do pisania niniejszego podsumowania, to towarzyszy mi ogromna wdzięczność i poczucie, że tego typu inicjatywy jak #Równoważę – są bardzo potrzebne. W tym roku miała miejsce 3 edycja #Równoważę wokół i po raz kolejny czuję, że ta inicjatywa niesie ze sobą wiele dobrego. Dowodem tego są Wasze wiadomości prywatne, w których piszecie, jak publikacje otwierają Wam oczy i chcecie coś zmienić oraz zadbać o siebie na co dzień.

III edycja #Równoważę

Gdy tworzyłam pierwszą edycję kampanii, nie sądziłam, że będzie trzecia edycja. W tym roku po raz kolejny zebrałam grupę wyjątkowych kobiet, które przez cały miesiąc opowiadały o tym, jak dbać o siebie na co dzień, troszczyć się o siebie i tworzyć dobrą relację z samą sobą.

Celem inicjatywy jest szerzenie świadomości z zakresu potrzeby dbania o zdrowie psychiczne na co dzień. I choć coraz częściej mówi się o korzyściach z dbania o siebie, to ciągle jest tego za mało. Okazywanie sobie odpowiedniej troski i dbanie o swoją psychikę na wielu płaszczyznach życia – jest trudne. I nie bójmy się tego powiedzieć. Nie zawsze mamy takie zasoby, aby otoczyć siebie odpowiednią opieką i zatroszczyć się o to, co dzieje się w naszym wnętrzu. A odnalezienie drogi do wewnętrznej równowagi jest czasem szukaniem igły w stogu siana.

III edycja #Równoważę – uczestniczki

Po raz trzeci wokół całej inicjatywy udało mi się zebrać grupę wyjątkowych kobiet. Silnych, odważnych i dbających o siebie na co dzień najlepiej, jak potrafią. Jestem bardzo wdzięczna za to, że każda z nich zdecydowała się na udział w kampanii. Co roku w trakcie kampanii okazuje się, że są osoby, które chciały wziąć w niej udział, ale z różnych powodów, muszą zrezygnować. Zazwyczaj w trosce o siebie, bliskich oraz własny komfort psychiczny. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ niezmiennie uważam, że w ten sposób – zmieniając zdanie, dbają o siebie i tym samym w pośredni sposób, również biorą udział w kampanii. Zawsze z ogromną otwartością i empatią podchodzę do takich sytuacji, i nie ukrywam, że to dla mnie priorytet, aby każda z osób biorących udział w kampanii, czuła się z tym dobrze.

Dziękuję Wam za otwartość, odwagę
i chęć dzielenia się skrawkiem swojej własnej historii. Trudnymi emocjami, traumatycznymi historiami
i sposobami na to, jak dbać o siebie na co dzień.

III edycja #Równoważę — publikacje

W tym roku w trakcie trwania kampanii #Równoważę pojawiło się łącznie 16 publikacji, które pojawiały się w każdy poniedziałek, środę i piątek października.

Czytając lub słuchając powyższych publikacji wiem, że każda z Was, która czyta to podsumowanie – znajdzie coś dla siebie. Coś, co będzie pomocne w obecnej chwili i momencie życia, w którym się znajdujecie. Pamiętajcie o tym, że każda z Was jest specjalistką od swojego życia. Wiecie, czego najbardziej potrzebujecie w danym okresie, tylko nie zawsze macie takie możliwości, by od razu to dojrzeć i zauważyć.


Wyniki konkursu „Dbanie o siebie”

Komentarz pod wpisem konkursowym: Konkurs „Dbanie o siebie” na Uważniej.pl

Dbanie o siebie to według mnie taki kurs samopoznania, który ewoluuje i wciąż się uaktualnia, tak jak my się zmieniamy wewnętrznie i zewnętrznie, więc staramy dopasować dostępne nam narzędzia i metody do tego, co przeżywamy w teraźniejszości..do tego kim obecnie jesteśmy….mając 36 lat, mój kurs dbania o siebie to świadomość tego kim byłam, kim jestem i kim chcę być…świadomość swojego potencjału emocjonalnego, intelektualnego, co mnie definiuje i rozwija jako kobietę, człowieka….dbanie o siebie, innymi słowy, to pielęgnacja tego, co we mnie piękne i trwałe…czułość, wdzięczność za życie, bezwarunkowa miłość do siebie i akceptacja siebie i innych za moje zalety i wady

Małgorzata Mikołajczyk

Zdjęcie lub komentarz na Instagramie

To umiejętność zwalniania.

To medytacja.

To taniec intuicyjny.

To afirmacje.

To kubek ciepłej herbaty rano bez pośpiechu w towarzystwie ukochanego mężczyzny.

To powolne budzenie się w weekend i pójście spać o 19 kiedy moje ciało tego potrzebuje.

To ciepła kąpiel.

To czytanie książki po południu.

To pójście na siłownię bez presji efektów.

To odpuszczenie treningu, kiedy nie mam na to siły.

To zrezygnowanie z kawy, kiedy wiem, że mi nie służy.

To celebracja posiłku.

To delektowanie się ciastem bez wyrzutów sumienia.

To uśmiech do samej siebie.

To akceptacja każdej wersji mnie, tej „zrobionej” i tej w piżamie.

Dbanie o siebie to robienie tego co dla mnie ważne z myślą o sobie, moim dobrym samopoczuciu, moich granicach, moich emocjach i uczuciach. Dbanie o siebie to dla mnie #cialozrozumienie, podcasty, które pomagają mi zrozumieć siebie, medytacja i afirmacje.

@kamila.kuchnicka

Wyniki konkursu – aktywność

Jak wiecie, w tym roku również postanowiłam nagrodzić osobę, która była najbardziej aktywna w trakcie trwania kampanii. W tym roku nagroda, czyli pakiet e-booka „Z miłością do siebie. Jak nauczyć się dbać o siebie na co dzień” z workbookiem „Zacznij od środka. Zeszyt ćwiczeń do pracy indywidualnej” powędruje do Kasia @kasiabastekkrok


Wszystkim dziękuję za zgłoszenia i zwyciężczyniom gratuluję wygranych. Czekam na kontakt pod adresem e-mail: kontakt@uwazniej.pl


Wszystkie publikacje, które powstały w III edycji #Równoważę oraz wpisy w mediach społecznościowych – są dowodem na to, jak wiele robimy na co dzień dla swojego zdrowia psychicznego. Tak ważne jest to, aby o tym mówić i dawać sobie pozwolenie na to, aby: być dla siebie dobrym, popełniać błędy i odczuwać trudne emocje.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ