Dbam bo kocham – O czym pamiętać dbając o relację w związku?

523 views

Z samym początkiem lutego rozpoczęła się akcja zorganizowana przez Magdę z Save the Magic Moments oraz Dagmarę z Socjopatka.pl – Dbam Bo Kocham (#DBAMboKOCHAM). Jej celem jest szerzenie świadomości, że o związek oraz relację pomiędzy partnerami/małżonkami należy dbać – nie zależnie od długości stażu związku.

Dbam bo kocham

O czym należy pamiętać dbając o relację z partnerem?

Czas dla siebie

Czasami życie potrafi nabrać takiego tempa, że w połączeniu z obowiązkami brakuje tego czasu, aby spędzić go z drugą połówką. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć czas na rozmowę, wspólny wieczór, randkę, czy też zwykły spacer.

Małe gesty i komplementy

Dbanie o miłość i relację w związku to także drobne gesty. Zaparzenie herbaty. Ugotowanie ulubionego dania. To uśmiech. Przytulenie. Drobny upominek bez okazji. Buziak na dzień dobry. A także powiedzenie jakiegoś komplementu i docenienie tego, co druga osoba dla nas robi.

Rozmowa i uważne słuchanie

Szczera rozmowa i uważne słuchanie pomaga lepiej zrozumieć drugą osobę, a co za tym idzie pogłębić relacje z partnerem. Zaufanie i szczerość w rozmowie Bez dobrego zrozumienia drugiej osoby trudno jest zbudować silną relację.

Przestrzeń życiowa i tolerancja prywatności

Będąc w związku należy zapewnić partnerowi odpowiednią ilość przestrzeni, aby jej nie stłamsić. Na początku zazwyczaj wszyscy chcą ze sobą spędzać jak największą ilość czasu, ale każdy potrzebuje odrobiny prywatności – nawet w małżeństwie. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby pamiętać o tym, że druga połówka powinna mieć też czas tylko dla siebie: na swoje zainteresowania, hobby, itp.

⇒ Zajrzyj do tego tekstu Dagmary, w którym mowa o sytuacji kiedy traci się w związku samego siebie.

Przyjaźń w związku

Partner jest nie tylko tą ukochaną osobą, ale także przyjacielem i najbliższą osobą. Każdy kto jest w związku powinien przyjaźnić się ze swoją drugą połówką, mieć do niej zaufanie i pewność, że niezależnie od tego, co będzie się działo ma w niej oparcie.

Wyrozumiałość

Dbanie o relację w związku to także bycie wyrozumiałym dla drugiej połówki. Nikt nie jest idealny, każdy posiada jakieś wady i zalety, dlatego dobrze jest zaakceptować drugą osobę taką, jaką jest. Jednak nie należy też być zaślepionym, ponieważ może to być destrukcyjne dla związku, zwłaszcza gdy pojawiają się zachowania wywierające negatywny wpływ na życie.

Wzajemna pomoc

Bycie w związku to bycie ze sobą w dobrych i złych chwilach. To wspieranie się nawzajem w trudnych sytuacjach. Wyciąganie pomocnej dłoni i chęć pomocy zarówno w sprawach pozornie błahych, jak i tych bardzo poważnych. To po prostu bycie razem, niezależnie od tego co się dzieje.

Konstruktywna kłótnia

Prędzej czy później przychodzi taki moment w każdym związku, kiedy zdejmuje się różowe okulary i dochodzi do pierwszej kłótni. I nie bójmy się przyznać przed samym sobą, że kłócimy się z partnerem. Warto jednak pamiętać, aby w takich sytuacjach stosować się do zasad konstruktywnej kłótni, wtedy może ona wywrzeć pozytywny wpływ na relację w związku.


Miłość jest jednym z najpiękniejszych uczuć, jakich może doświadczyć człowiek. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby ją pielęgnować każdego dnia i dbać zarówno o relację, jak i drugą połówkę.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowania relacji w związku opartej na dobrej komunikacji i odebrać dodatkowe materiały – kliknij w poniższy przycisk i zapisz się na Uważny Newsletter. A jeżeli Twój e-mail znajduje się już na Uważnym Newsletterze – sprawdź pocztę. 

 


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ