Podarujmy Dzieciom meble do nowego domu | CAPO-W w Tczewie

172 views

Dzisiaj przychodzę do Was z wyjątkową sprawą. Jeżeli obserwujecie Uważniej.pl zarówno na portalach społecznościowych, to zapewne domyślacie się o co chodzi. Sprawa jest prosta: podarujmy Dzieciom meble do nowego domu, jednak zacznijmy od początku…

Kilka lat temu biorąc udział w akcji organizowanej przez Radka i Dagmarę Klasyka Dla Smyka, udało mi się zebrać dwa, całkiem duże komplety książek. Jeden z nich zawiozłam do Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie. I właśnie ta sprawa, z którą dzisiaj do Was przychodzę, dotyczy właśnie tej placówki.

Podarujmy Dzieciom meble do nowego domu

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Tczewie

Czasy dużych Domów Dziecka skończyły się w Polsce jakiś czas temu. Ich miejsce mają zastąpić mniejsze domy, gdzie są bardziej kameralne i komfortowe warunki. Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza w Tczewie posiada zgodę na funkcjonowanie do dnia do dnia 1 stycznia 2021 roku.

Jakiś czas temu dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie zakupiono duży, rodzinny dom, w którym może zamieszkać 14 z 28 dzieci. Jednak sprawa nie jest taka prosta, ponieważ pojawił się problem. Pewnie domyślasz się lub wiesz z moich profili społecznościowych, że tym problemem są pieniądze. A raczej ich brak.

Z uwagi na to, że zakup domu był dla nas bardzo kosztowną inwestycją postanowiliśmy się zwrócić do Państwa z ogromną prośbą. Chcielibyśmy, aby dzieci mogły się przeprowadzić do odpowiednio wyposażonego domu. Niestety meble, które użytkujemy obecnie są już zniszczone i wymagają wymiany. Nasze zasoby finansowe są mocno ograniczone i nie wystarczą nam na zakup wszystkich potrzebnych mebli i innych niezbędnych elementów wyposażenia.

Elżbieta Protasiuk
Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie

Jeszcze tydzień temu, gdy po raz pierwszy wspominałam o zbiórce w portalach społecznościowych było zebrane ok. 2600 zł. Dzięki Waszym udostępnieniom, jest już ponad 3000 zł a potrzebne jest łącznie 15000. Za każdą wpłatę bardzo Wam dziękuję. Pierwotnie zbiórka miała zakończyć się wraz z końcem listopada. Jednak ze względu na niską kwotę przedłużono ją o 20 dni. Na chwilę obecną do końca zbiórki zostało 16 dni i prawie 12000 do zebrania – dlatego dzisiaj przychodzę do Was z prośbą.

Podarujmy Dzieciom meble do nowego domu

Powoli, małymi krokami zbliżają się Święta i tak sobie myślę, że będzie to najlepszy prezent dla Dzieci. W trakcie rozmowy z Panią Elżbietą Protasiuk – Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie dowiedziałam się, że przeprowadzka dzieci do nowego domu jest zaplanowana na styczeń. Do tej pory, dzięki Waszym udostępnieniom udało się zebrać kwotę ponad 400 zł. Do końca trwania zrzutki pozostało jeszcze trochę czasu. Może istnieje szansa, aby do końca trwania zrzutki zebrać tą kwotę?

Wiem jedno – razem możemy więcej!

Dlatego proszę Was o pomoc w tej zrzutce, wpłatach, które przecież nie muszą być duże. Gdyby, każdy z Czytelników Uważniej.pl wpłacił na zrzutkę po 5 zł bez problemu uzbieralibyśmy tą kwotę dla Dzieci z Domu Dziecka w Tczewie. Jednak oprócz wpłat – można pomóc również w inny sposób. Wystarczy udostępnić zrzutkę, wpis, post w portalach społecznościowych, aby informacja dotarła do jak największej liczby osób.

To jak? Postaramy się zebrać te pieniądze na meble dla Dzieci?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ