Dlaczego mój zbiór książek na Wielką Wymianę Książkową się zmniejszył?

114 views

Każdy kto mnie zna – wie, że lubię czytać książki. Tuż obok pływania to jeden z moich ulubionych sposobów na odpoczynek i relaks po ciężkim dniu/tygodniu. Nie zawsze mam czas na czytanie, i choć są momenty, kiedy kradnę te chwile – to po prostu lubię to robić. Dlatego po raz kolejny (już trzeci!) postanowiłam wziąć udział w akcji organizowanej przez Magdę i Dagmarę, czyli Wielkiej Wymianie Książkowej.

Wielka Wymiana Książkowa – edycja VI

Wielka Wymiana Książkowa to akcja, która pozwala dać książkom drugie życie. Nie wiem jak jest z czytaniem książek u Ciebie, ale w moim przypadku jest tak, że sięgam po taką literaturę, do której nie wrócę po raz kolejny. Taki już niestety urok thrillerów psychologicznych i kryminałów. Nie chcę, aby te książki zalegały u mnie na półce, dlatego wolę puścić je dalej w Polskę.

  • Jesienna edycja Wielkiej Wymiany Książkowej będzie trwała od  14 do 21 października.
  • Udział w akcji może wziąć każdy.
  • Książki są wymieniane, a nie sprzedawane. 

Wielka Wymiana Książkowa

Dlaczego mój zbiór książek na Wielką Wymianę Książkową się zmniejszył?

Miałam ambitne plany na jesienną edycję Wielkiej Wymiany Książkowej, ale zostały one zweryfikowane przez życie. I choć książki, które miały wziąć udział w Wymianie skrupulatnie odkładałam od dłuższego czasu, to zdarzyło się coś – co spowodowało, że mój zbiór książek znacząco się zmniejszył. A wszystko za sprawą Pana Włodka, który na początku września w wyniku podpalenia stracił wszystkie książki, które sprzedawał na targowisku w Tczewie. Było to jego jedyne źródło utrzymania. Nie zastanawiałam się zbyt długo nad moim pomysłem, i po prostu w poniedziałkowy wieczór zawiozłam znaczną większość książek do Kobieciarni – Domu Inspiracji w Tczewie, gdzie można oddawać książki dla p. Włodka. 


Na Wymianę zostało mi kilka książek. I nie żałuję tego, że zdecydowałam się na taki krok – ponieważ w ten sposób mogłam pomóc komuś, kto był i jest w potrzebie. Nie chcę przechodzić obojętnie obok tych, którzy potrzebują pomocy, dlatego też staram się angażować w lokalne inicjatywy. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ