Ogarniasz?

136 views

W życiu nic nie jest białe, albo czarne. Pomiędzy tymi dwoma kolorami są dziesiątki odcieni szarości, które mogą być po prostu piękne i zwyczajne.

I niezależnie od tego, jak wygląda Twoja codzienność, każdego dnia rozwiązujesz mniejsze lub większe problemy. Starasz się pogodzić wszystkie swoje obowiązki ze zwykłą codziennością. Żyjesz w biegu przez cały dzień, starasz się wykonać wszystkie zadania ze swojej listy i dyskretnie ocierasz pot z czoła. Po czym pędzisz dalej…

Ogarniasz

Ogarniasz?

Lubię swoją codzienność. Choć czasami wieczorem dopijam poranną kawę/ herbatę lub nie mam czasu, aby chociaż na chwilę przysiąść. Innym razem zrealizuję zaledwie kilka punktów ze swojej listy zadań do zrobienia, i potem tworzą się długie zaległości oraz przenoszenie zadań na inny dzień. 

Staram się doceniać proste rzeczy w swoim życiu. Normalną codzienność, która nawet jeżeli jest zabiegana – ma w sobie swój urok, tylko trzeba umieć go dostrzec. W ostatnim czasie niestety wiele rzeczy umyka mojej uwadze i po prostu nie potrafię za wszystkim nadążyć. 

Po prostu nie ogarniam i nie wstydzę się o tym napisać.

Jeżeli w przeciwieństwie do mnie ogarniasz swoją codzienność – to chylę czoła. Zaś gdy Twoje odczucia są podobne do moich… – to przybij piątkę!

Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.

Jestem tylko człowiekiem i gdy biorę na siebie zbyt wiele rzeczy trudno jest mi wszystko ze sobą pogodzić. Dziś potrzebuję czasu na to, aby złapać oddech i odzyskać równowagę dla komfortu psychicznego. Chcę znaleźć chwilę dla siebie, dla rodziny, na beztroskie czytanie książki. Mieć czas na zwykłe codzienne sprawy.

Bądź szczera

Zdobądź się na szczerość i spoglądając w lustro przyznaj się przed samą sobą jak to jest u Ciebie z tym ogarnianiem codzienności. To nic złego, jeżeli podobnie jak ja nie ogarniasz w ostatnim czasie jesteśmy tylko ludźmi – mającymi lepsze i gorsze dni.


W najbliższych dniach zwalniam na chwilę, aby w spokoju nadrobić swoje zaległości. I Ciebie, jeżeli podobnie jak ja – nie ogarniasz w ostatnim czasie, zachęcam do tego samego. W międzyczasie będzie powstała nowa, odświeżona wersja Uważniej.pl.

Mam nadzieję, że widzimy się już niebawem – opowiem Ci wtedy o książce, którą obecnie czytam.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ