Odzyskaj równowagę

244 views

Ile razy słyszałaś już, że powinnaś zwolnić? Żyć bardziej w trybie „slow”, znajdować czas dla siebie i lepiej zorganizować swój czas, aby pogodzić pracę z obowiązkami, zaś pomiędzy tym wszystkim celebrować codzienność i relaksować się w wolnej chwili?

Podejrzewam, że taka sytuacja miała niejednokrotnie miejsce. Obecnie – nie tylko inni wymagają od nas dużo, ale same dla siebie także jesteśmy bardzo wymagające i rygorystyczne. A przecież każda z nas chce być szczęśliwa i czerpać ze swojego życia jak najwięcej.

Odzyskaj równowagę

Mogę się jedynie domyślać, że wyrażenie „w wolnej chwili” bądź „czas dla siebie” może wzbudzać w Tobie negatywne emocje, ponieważ w Twojej codzienności nie ma miejsca zarówno ani na wolną chwilę, ani na czas dla siebie.

ODPUŚĆ SOBIE I ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ

Nie mam żadnych wątpliwości odnośnie tego, że codzienność ma ogromny wpływ na poczucie szczęścia, zadowolenie z życia oraz samopoczucie. Jednak wiele rzeczy nikt nie jest w stanie przeskoczyć i po prostu trzeba to zrobić – ale taka jest dorosłość. Jednak tutaj chciałabym wrócić do tego, że jesteśmy dla siebie bardzo wymagające, więc czasami dobrze byłoby po prostu… odpuścić.

Dla swojego komfortu psychicznego.
Dla odzyskania wewnętrznej równowagi.
Po prostu dla siebie.

Kobiety mają niestety tendencję do narzucania sobie niezliczonej listy obowiązków i zadań do wykonania. Zresztą sama pewnie niejednokrotnie powiedziałaś, że musisz zrobić „to” czy „tamto” – zapominając tym samym o tym, że… nie musisz, tylko po prostu chcesz.

Popadanie ze skrajności w skrajność nie jest dobre dla nikogo. W tym przypadku najważniejsze są równowaga i komfort psychiczny. Są rzeczy, które każda z nas powinna zrobić i nikt w tych kwestiach nas nie wyręczy, ale warto czasem powiedzieć samej sobie stop. I nawet jeżeli od poniedziałku do piątku ledwie wiążesz koniec z końcem, bo na wszystko brakuje Ci czasu. To oprócz nadrabiania zaległości w weekend – po prostu postaraj się zwolnić.

Odstresuj się i odreaguj cały tydzień.
Odzyskaj równowagę wewnętrzną.
Uśmiechnij się do samej siebie.
Zrób coś, co sprawi Ci przyjemność.
Żyj przez te kilka dni bez pośpiechu.
Ciesz się tym, co jest.

Warto czasem odpuścić, aby w momencie, gdy złapiesz oddech docenić to, co dzieje się w danej chwili i aby dostrzec to, jak wiele masz. Z pozoru proste czynności: wspólny posiłek, ciepła kawa, długi spacer czy też czas spędzony z książką – potrafią sprawić, że po całym, tygodniowym maratonie po prostu odetchniesz i zregenerujesz się.

Złapiesz oddech.
Zrelaksujesz się.
Spędzisz czas z rodziną.
Tu i teraz – bez pośpiechu, aby kolejny tydzień rozpocząć z uśmiechem na twarzy.

Pamiętaj, że to Ty wiesz najlepiej czego potrzebujesz i co spowoduje, że odczujesz równowagę po pracowitym i zwariowanym tygodniu. To Twoje życie, które na pewien sposób jest w Twoich rękach i życzę Ci, abyś żyła świadomie i czerpała radość z życia – na swoich zasadach. Każda z nas zmaga się z różnymi trudnościami i problemami, ale tak już jest… Uczymy się przez całe życie – dlatego szczęścia i wewnętrznej równowagi też każdy powinien się nauczyć.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ