Strach ucieleśniony – czyli jak odzyskać poczucie bezpieczeństwa po traumie

268

Czytając Strach ucieleśniony – mózg, umysł i ciało w terapii traumy nasunął mi się wniosek, że to książka nie tylko dla profesjonalistów. Ogromnym atutem jest to, że książka napisana jest prostym i przystępnym językiem. Dlatego może okazać się ciekawą lekturą, dla każdego, kto chce poczytać na ten temat.

Strach ucieleśniony

Strach ucieleśniony – mózg, umysł i ciało w terapii traumy

Jest to najnowsza książka autorstwa Bessela van der Kolka – amerykańskiego psychiatry i założyciela Centrum Leczenia Traumy. Autor jest jednym z pierwszych lekarzy rozpoznających o leczących traumę u weteranów wojennych.

Strach ucieleśniony – mózg umysł i ciało w terapii traumy to kompendium wiedzy dotyczącej traumy. Można powiedzieć, że to opowieść o poszukiwaniu dróg w procesie radzenia sobie z wydarzeniami traumatycznymi. Jednak przede wszystkim to możliwość zrozumienia, czym tak naprawdę jest trauma i jak bardzo skomplikowany okazuje się cały proces powracania do równowagi. Jak się okazuje bardzo trudne jest odnalezienie się w nowej rzeczywistości w sytuacji, gdy ktoś doświadcza zespołu stresu pourazowego (PTSD).

… trauma nie jest tylko zdarzeniem, które miało miejsce kiedyś w przeszłości; to także ślad, jaki to wydarzenie odcisnęło w umyśle, mózgu i ciele. Ten ślad ma konsekwencje: zmienia sposób, w jaki ludzki organizm radzi sobie w teraźniejszości.”

STRACH UCIELEŚNIONY – MÓZG, UMYSŁ I CIAŁO W TERAPII TRAUMY

Różnego rodzaju traumatyczne doświadczenia wywierają duże piętno nie tylko na umyśle człowieka, ale również mózgu i ciele. W książce można znaleźć rzetelne informacje o zmianach jakie zachodzą w człowieku, w postrzeganiu oraz odbieraniu rzeczywistości. Autor książki opierając się na przykładach opisuje zawiły proces leczenia traumy. Pokazuje w ten sposób, że niezależnie od tego, ile człowiek doznał cierpienia oraz wewnętrznego bólu – to może z tego wyjść.

Dlaczego warto przeczytać książkę?

  • Autor prowadzi czytelnika przez wszystkie zakamarki związane zarówno z traumą, jak i zespołem stresu pourazowego.
  • To źródło rzetelnej wiedzy na temat wpływu traumy na codzienne funkcjonowanie oraz pokazanie procesu leczenia.
  • Jest to książka dla każdego, niezależnie od wykonywanego zawodu i wykształcenia.

Strach ucieleśniony – mózg, umysł i ciało w terapii traumy pomimo tego, że porusza bardzo trudną tematykę, to czyta się szybko. To jedna z tych książek, które czytając myśli się: tylko jeszcze jedna strona lub jeszcze jeden rozdział.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Uważniej.pl używa plików cookies (ciasteczek). Więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności. Dopiero po włączeniu ciasteczek strona będzie w pełni funkcjonalna. AKCEPTUJ PRZECZYTAJ

UA-105999560-1