Jak wybrać idealny prezent?

397 views

Z prezentami jest tak, że powinny one sprawiać przyjemność osobie obdarowanej. Jednak w zderzeniu z rzeczywistością wygląda to trochę inaczej i w zasadzie ile osób, tyle różnych podejść.

Gdybym miała w jakikolwiek sposób uszeregować podejście osób do kupowania prezentów to wymieniłabym trzy podstawowe grupy. Pierwsza to grupa osób, która z pełnym zaangażowaniem szuka idealnego prezentu dla drugiej osoby. Kolejna to Ci, którzy kupią cokolwiek, aby „odbębnić” obowiązek wręczenia upominku. Natomiast trzecia jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ osoby do niej należące, kupując prezent koncentrują się bardziej na swoich marzeniach i pragnieniach, niż na zainteresowaniach drugiej osoby.

Wierzę w to (a raczej chcę wierzyć w to), że znaczna ilość osób należy do tej pierwszej grupy.

Jak wybrać prezent marzeń?

Czy istnieje idealny prezent dla każdego?

Odpowiedź jest krótka: TAK.

Biorąc pod uwagę istniejące obecnie trendy w polskim społeczeństwie, koncentrują się one głównie wokół dwóch aspektów. Pierwszy dotyczy tego, że ludzie bardzo cenią swój czas, starają się celebrować różne momenty swojego życia i starają się tworzyć oraz pielęgnować swoje wspomnienia. Drugi natomiast związany jest z tym, że mniej, znaczy więcej. I nawet nie chodzi mi w tym momencie o minimalizm, tylko po prostu ludzie obecnie mają tendencję do oczyszczania swojej przestrzeni z niepotrzebnych przedmiotów. 

Po co wręczać komuś kolejny do kolekcji nietrafiony prezent? W takiej sytuacji idealnym prezentem okazuje się być podarowanie komuś bliskiemu możliwości stworzenia nowych wspomnień, bądź też doświadczenia emocji, które tak naprawdę mogą okazać się spełnieniem marzeń.

Jak wybrać prezent marzeń dla kogoś bliskiego?

Przede wszystkim należy uważnie słuchać bliskiej osoby. O tym, o czym mówi podczas zwykłych codziennych rozmów, bo właśnie wtedy można dowiedzieć się najwięcej. Ktoś może marzyć o relaksacyjnym masażu, po stresującym czasie. Ktoś, kto lubi wyzwania i adrenalinę chciałby kiedyś skoczyć na bungee, polecieć paralotnią lub wsiąść za kierownicę sportowego samochodu i przejechać się po torze wyścigowym. A jeszcze ktoś inny chciałby zrobić jakiś kurs gotowania lub kreatywnie spędzić czas z bliskimi.

Jedno jest pewne – możliwości jest wiele, a jeśli jest szansa, aby podarować komuś prezent marzeń – to dlaczego tego nie zrobić?

Z własnego doświadczenia wiem, że podarowanie komuś przeżyć i nowych wspomnień jest bardzo ciekawym prezentem. Już kilkukrotnie korzystałam z takiej formy prezentu dla bliskiej osoby i niezależnie czy był to pobyt na strzelnicy, czy też pobyt w escape room’ie – osoby obdarowane były bardzo zadowolone.

Dzięki portalowi Prezent Marzeń mogę spełnić marzenie trzech osób. Jedną z nich będzie mój Mąż, który będzie mógł wsiąść do Lamborghini Gallardo oraz KTM X-BOW i pod okiem instruktora pojeździć po torze wyścigowym. A jedną z kolejnych osób możesz być Ty! Wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie, gdzie do wygrania są dwa bony podarunkowe o wartości 100 zł.

Konkurs: Wygraj bon podarunkowy na Prezent Marzeń

  • Konkurs trwa od 27.05.2019 do 31.05.2019 do godziny 20:00.
  • Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe: Dlaczego bon podarunkowy Prezent Marzeń, powinien trafić właśnie do Ciebie?
  • Organizatorem konkursu jest Kamila Paszelke – autorka bloga Uważniej.pl.
  • Sponsorem nagród jest Prezent Marzeń.
  • Komentarze można zostawić pod tym wpisem lub pod postem konkursowym na facebooku: http://facebook.com/uwazniejpl

REGULAMIN KONKURSU


Tymczasem czekam na Wasze zgłoszenia do konkursu i zamieszczanie odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Do napisania!


WYNIKI KONKURSU

W piątkowy wieczór zakończył się konkurs, więc dzisiaj czas na ogłoszenie wyników. Dwa bony podarunkowe o wartości – każdy o wartości 100 zł – otrzymują Motylkowa.pl oraz Magdalena Kopiwoda. Zwyciężczyniom gratuluję i czekam na kontakt pod adresem: kontakt@uwazniej.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ