Jak wyjść z dołka emocjonalnego?

552 views

Gdy książka Andrzeja Bubrowieckiego „Jak wyjść z dołka emocjonalnego?” po raz pierwszy trafiła w moje ręce wywołała we mnie mieszane uczucia. Przez co niesłusznie podeszłam do niej z pewnym dystansem. Jednak po zaledwie kilku stronach wiedziałam, że to ten typ książki, który czyta się z ogromną przyjemnością.

Sięgając po tą książkę zastanawiałam się przede wszystkim nad tym, czy autor będzie w stanie wyczerpująco udzielić odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule oraz co będzie znajdowało się u podstaw całej treści. Jak się okazało bazą książki jest wiedza naukowa z zakresu psychologii stresu, psychoterapii oraz neurobiologii.

Jak wyjść z dołka emocjonalnego?

Jak wyjść z dołka emocjonalnego?

Jest to książka, z której można dowiedzieć się nie tylko jak wyjść z dołka emocjonalnego, ale przede wszystkim ukazuje także jak wspierać bliskich w różnego rodzaju problemach emocjonalnych. Mocną stroną tej książki są różnego rodzaju testy i zadania, które pojawiają się praktycznie w każdym rozdziale. Dzięki temu z jednej strony można sprawdzić samego siebie, a z drugiej stać się bardziej świadomym siebie i swoich emocji.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Nie oszukujmy się – stres jest obecny w życiu każdego z nas i nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji stresujących, czy też samego stresu. Jednak każdy powinien znaleźć optymalne rozwiązanie na to, aby radzić sobie z tym stresem jak najlepiej. Ogólnie można powiedzieć, że społecznie przyjęte jest założenie, że stres jest czymś złym. Autor jednak wychodzi na przeciw tym założeniom, i ukazuje zupełnie inne podejście do stresu, koncentrujące się na jego pozytywnych aspektach. Czy to jest możliwe?

Ludzie, którzy postrzegają stres jako pomocny, rzadziej są przygnębieni, czerpią więcej satysfakcji z życia niż ci, którzy uważają stres za szkodliwy.
A. Bubrowiecki „Jak wyjść z dołka emocjonalnego?”

Czy warto sięgnąć po książkę?

Odpowiedź jest krótka: tak. A wszystko za sprawą bardzo przystępnej formy, ogromnej wiedzy zawartej w każdym rozdziale, i możliwości sprawdzenia siebie. Zrozumienia swoich emocji, znalezienia odpowiedniej drogi do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a także zdobycia odpowiedniej wiedzy odnośnie tego, co robić, gdy ktoś bliski ma problem z emocjami.

Sięgając po książkę Jak wyjść z dołka emocjonalnego? Andrzeja Bubrowieckiego można znaleźć między innymi odpowiedzi na takie pytania, jak:

  • Jak zmniejszyć swoją podatność na stany lękowe?
  • Jak poradzić sobie z kryzysem emocjonalnym?
  • Jaką strategię radzenia sobie z kryzysową sytuacją należy wybrać?
  • W jaki sposób wspomagać obszary mózgu odpowiedzialne za emocje?
  • Jak wspierać bliskie osoby w trudnych sytuacjach?
  • Jak poradzić sobie ze stresem/depresją/wypaleniem?
  • Co robić, aby lepiej radzić sobie z negatywnymi emocjami?

Jak wyjść z dołka emocjonalnego? to książka dla każdego, kto chce żyć świadomie, jeszcze lepiej poznać samego siebie i rozwijać się. Nie oszukujmy się, że samo przeczytanie książki rozwiąże wszelkie problemy związane z kryzysem emocjonalnym, ale to świetne narzędzie do pracy nad sobą (i nie tylko), aby zmienić swoje życie na lepsze.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ