Higiena umysłu – czyli o drugiej edycji #Równoważę

276 views

Mamy połowę września i jak wiecie z moich kanałów społecznościowych – w tym roku po raz drugi chciałabym ogłosić październik miesiącem dbania o higienę psychiczną. Tym samym oznacza to, że w październiku rusza #Równoważę – Kampania Społeczna Higieny Umysłu. Temat ten jest bardzo ważny ponieważ higiena umysłu ma ogromny wpływ na zdrowie psychiczne.

#Równoważę – o pierwszej edycji

Po raz pierwszy pomysł na tą inicjatywę pojawił się ponad rok temu. W ubiegłorocznej edycji udało mi się zgromadzić dwanaście wyjątkowych kobiet, które podzieliły się swoimi własnymi historiami i sposobami na to, jak można zadbać o swoje zdrowie psychiczne w trudnych sytuacjach.

higiena umysłu

Wśród ubiegłorocznych tekstów, które pojawiły się w ramach #RÓWNOWAŻĘ poznałyście różne historie. Poczynając od tych, które związane były z rutyną dającą komfort psychiczny lub umożliwiały zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Poprzez odnajdywanie się w trudnych sytuacjach i radzenie sobie z problemami takimi jak niepłodność oraz presji społeczeństwa. Aż w końcu po traumatyczne zdarzenia takie jak strata kogoś bliskiego.

Higiena umysłu, czyli zadbaj o siebie

Historie, które poznałyście w ubiegłym roku są przykładem, że mierzymy się z różnymi sytuacjami, trudnymi emocjami oraz problemami. Czasami bywają one do siebie podobne. Jednak każda z nas odnajduje swój własny sposób na uzyskanie wewnętrznej równowagi. Dlatego zainspirujmy się po raz kolejny pomysłami na zadbanie o siebie.

Pamiętajcie o tym, że dbanie o siebie to nie tylko odzyskiwanie wewnętrznej równowagi i komfortu psychicznego. To również asertywność, stawianie granic i samowspółczucie; bycie dla siebie dobrym i traktowanie siebie jak najlepszą przyjaciółkę; myślenie o sobie dobrze oraz życie w zgodzie z samą sobą.


Higiena umysłu i wszystkie tematy z nią związane są bardzo ważne i pomagają dbać o zdrowie psychiczne. To właśnie z tego powodu postanowiłam po raz kolejny ogłosić październik miesiącem dbania o siebie w każdym kontekście. Możliwości i sposobów związanych z poczuciem wewnętrznej równowagi jest wiele. I choć nie ma jednego, sprawdzonego sposobu – to sytuacje, w których się znajdujemy bywają czasami podobne. Inspirujmy się do tego, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tekstami, które będą się ukazywały w ramach #RÓWNOWAŻĘ – to zapraszam Was do grupy na facebooku: Równoważę codzienność.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ