Dzisiaj rusza druga edycja RÓWNOWAŻĘ – Kampanii Społecznej Higieny Umysłu, którem celem jest promowanie i szerzenie świadomości z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego. W ten sposób po raz drugi chciałabym ogłosić październik miesiącem dbania o higienę psychiczną.
RÓWNOWAŻĘ to mój autorski projekt, w ramach którego opowiadamy o praktycznych sposobach na to, jak zadbać o swoją równowagę psychiczną na co dzień. W ten sposób chcemy zainspirować innych do dbania o siebie i bycia dla siebie dobrym.
RÓWNOWAŻĘ
Codziennie mierzymy się z różnymi sytuacjami, trudnymi emocjami oraz problemami, które są do siebie podobne. Jednak każda z nas ma do opowiedzenia swoją własną historię. I choć możemy doświadczać podobnych sytuacji, to odnajdujemy swoje sposoby na odzyskanie wewnętrznej równowagi. Dlatego oprócz poszerzenia świadomości z zakresu dbania o swoje zdrowie psychiczne, zainspirujmy się nawzajem pomysłami na zadbanie o siebie.
Opowiadajmy o tym, co jest ważne w dbaniu o siebie. O swoich własnych potrzebach. Stawianiu wyraźnych granic i asertywności. Myśleniu o sobie dobrze i traktowaniu siebie jak najlepszą przyjaciółkę. Pozwalaniu sobie na doświadczanie i przeżywanie trudnych emocji. Radzeniu sobie w podbramkowych i kryzysowych sytuacjach. Traktowaniu samej siebie dobrze
Nowością w tegorocznej edycji #RÓWNOWAŻĘ jest to, że akcja ma patronów. Wśród nich znajduje się m.in. Wydawnictwo Muza, które w swojej ofercie wydawniczej ma ciekawe poradniki psychologiczne oraz Natalia Gaweł, autorka Dziennika Uczuć.
Październik miesiącem dbania o higienę psychiczną
Kampania Społeczna Higieny Umysłu trwać będzie przez cały październik. W każdy wtorek, czwartek i sobotę będą publikowane nowe treści związane z tym, jak dbać o higienę psychiczną. W trakcie trwania Kampanii organizowane będą konkursy – pierwszy z nich pojawi się już dzisiaj na Instagramie.
Jeżeli chcesz na bieżąco dowiadywać się o nowych publikacjach i konkursach w ramach Kampanii możesz:
- obserwować Uważniej.pl na Facebooku lub Instagramie,
- dołączyć do grupy Równoważę codzienność.
Dbanie o higienę umysłu i bycie dla siebie dobrym jest bardzo ważne. Można powiedzieć, że to taka podstawowa profilaktyka dbania o swoje zdrowie psychiczne. Jednak świadomość tego – to jedno. Nieco trudniej jest z praktyką. Mam nadzieję, że niniejsza akcja przyczyni się nie tylko do szerzenia świadomości, ale także do wprowadzania takich zmian w codzienności, dzięki którym będziemy mogli zadbać o siebie.