Czym jest miłość do siebie?

226 views

Masz już dość poczucia frustracji i stawiania siebie ciągle na ostatnim miejscu? Czujesz, że każdy kolejny dzień jest podobny do poprzedniego? Każdego dnia wstajesz zmęczona i marzysz o tym, by zrobić coś dla siebie, ale ciągle brakuje Ci czasu?

Jak długo jesteś w stanie akceptować to, że nic nie zmienia się w Twojej codzienności i ciągle myślisz o sobie na samym końcu? Co takiego musiałoby się wydarzyć w Twoim życiu, byś w końcu zadbała o najważniejszą osobę, czyli o siebie?

Zastanów się jak długo jesteś w stanie godzić się na to wszystko…

Miłość do siebie, czyli…?

Pamiętam, jak siedziałam przed komputerem i na szybko przygotowywałam sobie formularz na zaplanowanie najbliższych dwóch tygodni. Moim celem było stworzenie planu minimum, który pomógłby mi zadbać o siebie na co dzień. Starałam się zaplanować dni w taki sposób, by mieć jednocześnie poczucie satysfakcji, zadowolenia z siebie, jak i mieć czas na to, co lubię. Nie wiedziałam, co napisać w nagłówku. W końcu po pewnej chwili moje palce wystukały na klawiaturze: Dwa tygodnie z miłością do siebie.

Kiedy po raz pierwszy wystukałam na klawiaturze „z miłością do siebie”, to pomyślałam o ogromnym znaczeniu tych słów. Moje pierwsze skojarzenia dotyczyły tego, że „miłość do siebie” oznacza tyle, co:

  • podejmowanie decyzji w zgodzie ze swoimi wartościami i potrzebami,
  • znajdowanie czasu dla siebie i własne zainteresowania,
  • akceptowanie siebie i tworzenie dobrej relacji ze sobą,
  • dawanie sobie prawa do popełniania błędów,
  • myślenie o sobie dobrze,
  • przeżywanie wszystkich emocji (również tych trudnych),
  • tworzenie zdrowych relacji z innymi.

Miłość do siebie nie polega na tym, by koncentrować się tylko na sobie. To szukanie takiego balansu pomiędzy tym, by tworzyć dobrą (i zdrową!) relację zarówno ze sobą, jak i z innymi. Troszczenie się o siebie na co dzień nie spowoduje, że wszystkie problemy znikną. Spojrzenie na siebie przez pryzmat empatii, łagodności i uważności powoduje, że wzmacnia się poczucie własnej wartości oraz tworzy się dobrą relację ze sobą. Dzięki temu można nie tylko zajrzeć w głąb siebie, ale także rozwijać samoświadomość. To wszystko powoduje, że łatwiej można poradzić sobie w kryzysowej sytuacji.

E-book „Z miłością do siebie. Jak nauczyć się dbać o siebie na co dzień”

Gdy po raz pierwszy wystukałam na klawiaturze „z miłością do siebie” już po kilku sekundach wiedziałam, że taki będzie tytuł e-booka, nad którym właśnie wtedy pracowałam. Chociaż jak sięgam pamięcią, trudno mówić o tamtym momencie, że pracowałam nad e-bookiem… Był to taki czas, kiedy tworzyłam zarys całego e-booka.

Podczas czytania e-booka „Z miłością do siebie” wyruszysz w podróż w głąb siebie. Dzięki niej odkryjesz swoje potrzeby, dowiesz się, co jest dla Ciebie ważne oraz poznasz rzeczy, które sprawiają Ci radość. E-book wraz z zeszytem ćwiczeń „Zacznij od środka” pomoże Ci zwiększyć samoświadomość, dzięki temu nauczysz się dbać o siebie na wielu płaszczyznach codzienności.

Dlatego, jeżeli czujesz, że masz już dość stania w miejscu i chcesz w końcu się nauczyć dbania o siebie bez wyrzutów sumienia oraz poczucia winy – to krok po kroku przeprowadzę Cię przez cały proces zmiany.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ