O UWAŻNIEJ

Dzisiejszy świat zdaje się mieć względem nas wymogi dotyczące kariery, zdobywania pieniędzy i wpływów. Pośród przyjmowania szeregu przekazów, które powodują, że bierzemy udział w codziennym biegu starając się spełniać wszystkie oczekiwania – przestajemy koncentrować się na fundamencie naszego życia. Na fundamencie, który powinniśmy UWAŻNIEJ rozwijać. Na rodzinie.

Jedynie uważne postrzeganie życia i jego walorów jest ideą docenienia tego, co już otrzymaliśmy, ale i tego, co musimy z całych sił starać się utrzymać przy sobie. Żyć uważniej w trosce o jak najlepszy rozwój nie tylko siebie, ale i najbliższej rodziny.

Ludzie koncentrują się na dalekiej przyszłości (kim będę, co zrobię) albo tkwią w zakamarkach przeszłości. Tym, czego naprawdę potrzebują, jest dostrzeganie chwili obecnej, tego co dzieje się TU I TERAZ. Szczęście jest składową również tych najdrobniejszych rzeczy, które koniecznie należy zacząć doceniać.

Zasadniczą myślą uważniejszego życia jest skupienie się na sobie i swojej rodzinie jako nieodzownej oraz niezwykle istotnej całości. Pamiętać należy, że to właśnie rodzina jest spoiwem wszelkich dziedzin życia człowieka.

Uważniej.pl to blog na którym koncentrować się będę przede wszystkim na psychologii rodziny i wszelkich aspektach z nią powiązanych. Treści pojawiających się tutaj tekstów będą poruszały kwestie dotyczące zarówno funkcjonowania rodziny, jak i tworzenia się odpowiednich relacji i prawidłowej komunikacji pomiędzy wszystkimi członkami rodziny, a nie tylko między małżonkami. Tempo współczesnego życia, zadaniowość i obowiązki narzucane przez otaczający nas świata sprawiają, że zatracamy te najprostsze, najzwyczajniejsze chwile, które w istotny sposób warunkują nasze poczucie szczęścia i to, jak oceniamy jakość życia. Zatracając je, najwięcej tracą dzieci, których prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i psychiczny, powinien być naszym priorytetem.

UWAŻNIEJ.PL WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAJĄC ZE STRONY WYRAŻASZ ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW. AKCEPTUJ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ