Trzy książki warte uwagi

10 komentarzy 165

Lubię czytać książki. I jak mam tylko czas to wplatam czytanie w swoją codzienność. Zwłaszcza teraz, gdy wieczory robią się coraz dłuższe. Dziś jednak chciałabym Wam pokazać trzy książki warte uwagi. 

Trzy książki warte uwagi

Jedna z nich pojawiła się w moim domu dzięki Wielkiej Wymianie Książkowej zorganizowanej przez Magdę i Dagmarę. Dzięki wymianie z Kasią (Bibliotecznie) stałam się posiadaczką powieści Johna E. Robinsona “Patrz mi w oczy – moje życie z zespołem Aspergera”. Jest to historia dojrzewania chłopca z zespołem Aspergera – forma autyzmu (może zaciekawi Was tekst Nie bądź zielony! Bądź niebieski dla autyzmu.), który został zdiagnozowany będąc dorosłym czterdziestoletnim mężczyzną. 

Druga książka jest autorstwa psycholożki i psychoterapeutki Elaine N. Aron – “Wysoko wrażliwi jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza”. Kim jest osoba wysoko wrażliwa? To ktoś, kto ma wyjątkowo czuły układ nerwowy, przez co odbiera intensywniej/mocniej otoczenie. Książka to nie tylko świetne źródło informacji o tym jak sobie radzić w codzienności z wysoko wrażliwością, ale także podstawą, aby lepiej zrozumieć kogoś, kto jest osobą wysoko wrażliwą.

Ostatnia książka, o której chcę wspomnieć trafiła do mnie w ubiegłym tygodniu: “Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia”. Jest to książka autorstwa Danny’ego Penmana – trenera uważności. Jest to książka dla osób, które chcą żyć świadomie, uważnie i pracować nad jakością swojego życia. 


Jednak to nie wszystko – mam dla Ciebie konkurs. Do wygrania jest egzemplarz książki “Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia” Dannyego Penmana. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na pytanie:

Czym jest dla Ciebie uważne życie?

Zasady konkursu

  1. Konkurs trwa od 17.11 do 24.11.2017 (do godz. 23:59).
  2. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe.
  3. Pytanie konkursowe: Czym jest dla Ciebie uważne życie?
  4. Odpowiedź na pytanie należy udzielić poniżej w komentarzu.
  5. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.
  6. Wygrywa osoba, która udzieli najciekawszej odpowiedzi.
  7. Będzie mi miło, jeżeli polubisz Uważniej.pl na Facebooku (nie jest to warunek konieczny).
  8. Wyniki zostaną ogłoszone 27.11.2017 na Facebooku i Uważniej.pl.
  9. Nagrodę wysyłam tylko na terenie Polski.
  10. Organizatorem i sponsorem nagrody jestem ja 🙂 .

Zapraszam do udziału w konkursie!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Uważniej.pl używa plików cookies (ciasteczek). Więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności. Dopiero po włączeniu ciasteczek strona będzie w pełni funkcjonalna. AKCEPTUJ PRZECZYTAJ

UA-105999560-1